2019 рік для виробників молока був найкращим з точки зору прибутків

14 января, 2020

Для тих виробників молока, хто не позбувся корів, цей рік був найкращим з точки зору прибутків, як мінімум за останні 8 років. Індекс умовної прибутковості молока (УМІ) підскочив відразу на 27% порівняно до 2018 року і сягнув рівня 2013 року.  Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

«Однак, радіти особливо немає чому з точки зору держави, бо Україна, фактично, перестає бути значущим експортером молочної продукції. Більше того, є загроза того, що імпорт буде перевищувати експорт вже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені», – зазначив Ярмак.

За його словами, розмови про ринок землі призвели до заморожування інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час в 2019 році. Більше того, холдинги та неефективні власники корів, почали їх масово позбуватися, аби зібрати кошти на викуп земельних ресурсів.

Читайте також: В Одеській області працює “Європейська сироварня”.

«Інша причина – падіння прибутковості виробництва зернових. Адже раніше за рахунок прибутковості зерна фінансувалась нефективність тваринництва багатьох підприємств, а корів тримали лише щоб люди, що здають в оренду паї, були до них лояльними. З запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому, факитчно, процес вирізання пішов», – повідомив експерт.

Він зазначив, що з такої кризи галузь вийде оновленою – залишаться лише виробники, хто дійсно інвестував в розвиток сучасного виробництва якісного молока.

«Зросте якість молока та молокопродуктів. Аналогічно з переробниками – на ринку будуть лишатися найефективніші. Якщо ще й інвестклімат поліпшиться, то взагалі можна очікувати, що, на фоні зниження прибутковості рослинництва, в тваринництво почнуть надходити нові, досить якісні кошти. Але це «якщо» дуже рідко у нас вистрілює, нажаль», – підсумував Ярмак.

Нагадаємо, в Україні частішають випадки фальсификації молочки.

Новости по теме

| | | | |