Аграріям пояснили, як зберегти розпайовану землю

14 января, 2020

У ході реформування Держгеокадастру управління землею довірять місцевим громадам. Тим аграріям, які побоюються, що не розпайована земля може потрапити не в ті руки, розповіли як її зберегти. Про це йшла мова під час  публічного обговорення земельної реформи на тему «Як змінився законопроект про обіг земель після правок?».

На запитання аграріїв з південних регіонів про те, як вберегти не розпайовані землі від розкрадання голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський зазначив, що незабаром право розпоряджатись землею перейде від Держгеокадастру до місцевих громад.

«Тепер зміниться орган розпорядження і вирішувати, куди підуть землі буде громада. Буде визначено пріоритетність кому передавати землю – сільський житель. Не закрите питання – працівники соціальної сфери, які не потрапили у список тих, кому нарізали паї – працівники шкіл, дитсадків. Їхнє право буде внесено як переважне до відповідного закон. Також учасники АТО будуть мати першочергове і обов’язкове право, з ними підписаний меморандум в кінці 2019 року», – сказав Сольський.

Окрім того, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов пікреслив, що принцип демократії в Україні дозволяє призначати та звільняти керівників громад, якщо ті несправедливо розподіляють землю. На тих же засадах народ має визначити, чи будуть у них працювати на власних землях іноземці.

Уповноважений Президента з земельних питань Роман Лещенко нагадав, що нині болючим питанням для фермерів залишається відсутність можливості виходу на ринок іноземних компаній.

«Найбільші страхи які культивуються – що іноземці скуплять землі в Україні. Земельна реформа має етапність, тому іноземці як працювали так, і будуть працювати, єдине обмеження – щодо продажу», – відмітив Лещенко.

Нагадаємо, у Миколаївській області ДП «Степове» вже протягом двох років не може розпаювати свої землі.

Новости по теме

| | |