На півночі Миколаївщини – найнижчий показник по отриманих сходах озимини

13 января, 2020

В Миколаївській області озимі сільськогосподарські культури, під урожай 2020 року, посіяно на площі майже 750 тис.га, (що на 1 % більше рівня минулого року) з яких 656 тис.га – зернові, в тому числі озимої пшениці – 436 тис.га, озимого ячменю – 219 тисяч га, жита 0,3 тисяч га. Озимий ріпак посіяно на площі майже 92 тис.га, повідомляє Департамент АПР Миколаївської ОДА.

Згідно щотижневому моніторингу стану озимини і оперативним даним районних управлінь та відділів агропромислового розвитку, сходи зернових культур отримано на 87% посівних площ і складають 568 тис.га. В доброму і задовільному стані знаходиться майже 453 тис.га (80%), в слабкому і зрідженому біля 116 тис.га (20%). В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 375 тис.га (86%), з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 296 тис.га (79%), в слабкому та зрідженому – 79 тис.га (21%).

Поряд з цим сходи озимого ріпаку отримано на площі майже 81 тис.га, що складає 88 % до посіяних площ, з них в доброму стані знаходиться біля 30 тис.га (37%), в задовільному – 26 тис.га (32%), в слабкому і зрідженому – 25 тис.га (31%).

Складна ситуація склалася в північних районах нашої області, де спостерігається найнижчий показник по отриманих сходах і всі вони знаходяться в слабкому і зрідженому стані. Причиною цього стали складні агрокліматичні умови в період осінньої посівної кампанії, а саме дефіцит вологи в грунті.

Наразі погодні умови для перезимівлі озимих культур задовільні, шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться в стані неглибокого зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння у найхолодніші ночі зимового періоду знижувалася до 2-4°С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання. Розрахункова критична температура вимерзання на кінець першої декади січня для озимої пшениці в фазі кущіння становить 14-16˚С морозу.

Новости по теме

| | |