На Миколаївщині будуть боротися із незаконною вирубкою лісу

10 января, 2020

Середня лісистість в Миколаївській області становить 4%, при науково обґрунтованій 9%. Цей показник є передостаннім по Україні. Крім того, щороку в області зростає кількість випадків незаконної вирубки лісу та лісових насаджень. Про це йшлось у ході наради щодо протидії незаконній вирубці лісу на території Миколаївської області у п’ятницю, 10 січня, в стінах Миколаївської ОДА.

«Питання є дуже важливим і гострим. Останніми роками, не тільки в області, але й по всій Україні, спостерігається погіршення стану лісів. Через незаконну вирубку безповоротно зникають гектари земельних насаджень. Особливо гостро стоїть проблема вирубки полезахисних лісових смуг, невизначеність процедури утримання та підпорядкування зелених насаджень. У більшості випадків дерева вирубуються місцевими мешканцями для побутових потреб або перепродажу у якості дров чи пиломатеріалу», – зазначив голова Миколаївської ОДА Олександр Стаднік.

Голова Миколаївської ОДА Олександр Стаднік

Всього на території Миколаївської області ведення лісового та мисливського господарства здійснюють вісім державних сільськогосподарських підприємств. У постійному користуванні цих підприємств знаходяться 84 тисяч га земель лісогосподарського призначення, з яких 62,9 тисяч га – лісові землі.

За словами начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Морохи, у 2019 році виявлено 80 випадків незаконних рубок. Він також наголосив, що через недостатнє фінансування в управлінні не вистачає кваліфікованих кадрів для охорони та збереження лісів.

«Розрахункова потреба в кількості майстрів лісу становить: 169 майстрів по обласному управлінню, середня площа одного майстра складає 497 га. Припинення бюджетного фінансування з 2016-2018 роки та нестабільне й недостатнє фінансування в 2019 році спричинило зменшення чисельності державної лісової охорони. Керівники підвідомчих підприємств протягом цього періоду для зменшення заборгованості заробітної плати вживали заходи щодо переведення працівників на неповний робочий тиждень чи неповний робочий день, відправлення їх в відпуски без збереження заробітної плати на інше. Значна кількість працівників внаслідок низької заробітної плати звільнилося», – наголосив Мороха.

Олександр Мороха, начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства

Керівник головного управління Національної поліції Миколаївської області Олександр Анохін розказав, що у 2019 році поліцією було порушено 137 кримінальних справ, з них лише 2 направлено до суду, 60 – закриті, а 75 – розслідуються.

«Я звертаюсь до голів державних районних адміністрацій, ОТГ. У вас у всіх у районах є громадські формування. Вони всі зареєструвалися допомагати, а для того, щоб отримати зброю, щоб потім десь використовувати її незаконно. Давайте їх залучати на добровільних началах для охорони наших лісів», – запропонував Анюхін.

Олександр Анохін, керівник головного управління Національної поліції Миколаївської області

По завершенню наради головою ОДА було прийнято рішення провести закрите засідання із головами районних держаних адміністрацій та ОТГ. А також найближчим часом провести аналогічні наради з правоохоронними органами, управлінням лісового господарства та державною екологічною інспекцією.

Новости по теме

| | | | | | | | | |