Світові ціни на продовольчі товари продовжували зростати в грудні

10 января, 2020

Третій місяць поспіль зростають світові ціни на продовольство – підвищення цін на олію призвело до того, що Індекс продовольчих цін ФАО досягнув найвищого рівня за останні п’ять років. Про це йдеться в матеріалі Регіонального відділення ФАО для Європи та Центральної Азії.

Індекс продовольчих цін ФАО в середньому за грудень склав 181,7 пункту, що на 2,5% більше, ніж у листопаді, і є найвищим рівнем з грудня 2014 року.

Загалом у 2019 році індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш поширені в торгівлі продовольчі товари, в середньому становив 171,5 пункту, що приблизно на 1,8% вище, ніж в 2018 році, але все ще на 25% нижче свого піку в 2011 році.

Індекс цін ФАО на рослинні олії з листопада зріс на 9,4%, збільшуючись шостий місяць поспіль. Останнє підвищення знову було викликане високими цінами на пальмову олію, що зумовлено стійким попитом, особливо з боку сектора виробництва біодизелю, а також побоюваннями з приводу скорочення поставок. Незважаючи на грудневе зростання, що також торкнулося соєвої, соняшникової та ріпакової олій, субіндекс рослинних олій протягом 2019 року сягнув свого найнижчого середньорічного значення з 2007 року.

Індекс цін ФАО на цукор виріс на 4,8% в порівнянні з листопадом. Частково це було зумовлено зростанням цін на сиру нафту, що спонукало бразильські цукрові заводи поставляти більше цукрової тростини для виробництва етанолу, що призвело до зниження доступності цукру на світовому ринку.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію протягом місяця збільшився на 3,3%, що обумовлено цінами на сир, які виросли майже на 8% на тлі скорочення експортних поставок з Європейського союзу та Океанії.

Індекс цін ФАО на зернові виріс на 1,4%, головним чином через зростання цін на пшеницю на тлі підвищеного попиту на імпорт з боку Китаю і логістичних проблем у Франції, викликаних тривалими протестами в країні. Однак котирування цін на кукурудзу і рис залишалися загалом стабільними.

Індекс цін ФАО на м’ясо в грудні склав в середньому 191,6 пункту, практично не змінившись в порівнянні з його переглянутим листопадовим значенням.

Субіндекс завершив рік на 18% вище, ніж у грудні 2018 року, що було зумовлено котируваннями свинини, які підтримувалися стійким імпортним попитом з боку Азії і внутрішнім передсвятковим попитом в Євросоюзі та Бразилії.

Новости по теме

| | |