Сільські жителі Миколаївщини отримали понад 28 млн грн на підтримку тваринництва

10 января, 2020

В кінці грудня 2019 року сільгосптоваровиробники Миколаївської області отримали значну підтримку держави, повідомляють у департаменті АПК.

Зокрема фінансову підтримку галузі тваринництва, передбаченої для фізичних осіб – власників худоби, в обсязі 7,8 млн. гривень. спрямовано на рахунки 3,6 тис. фізичних осіб-жителів області за вирощування майже 8 тис. голів молодняка великої рогатої худоби.

«Загалом за минулий рік 6,7 тис. сільських жителів області отримали дотації на суму 28,1 млн. гривень. Масштаб реалізації державної підтримки по цьому напрямку збільшився майже у 1,5 рази порівняно з минулим роком. Це сприятиме стабілізації чисельності поголів’я великої рогатої худоби та покращенню матеріального становища на селі від реалізації продукції», – зазначають у департаменті.

Садівники Миколаївщини отримали компенсацію за програмою підтримки садівництва, виноградарства та ягідництва. Витрати на придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду в обсязі 8,0 млн. гривень відшкодовано 5 суб’єктам господарювання. За рік на підтримку галузі садівництва та виноградарства надійшло  11,6 млн. гривень.

Активно реалізовано на Миколаївщині і державну програму «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів». Так, за користування банківськими кредитами, залученими в обсязі 330,2 млн. гривень для покриття виробничих витрат та придбання сільськогосподарської техніки, 51 сільгосптоваровиробнику області спрямовано 6,6 млн. гривень.

Варто відзначити, що при середньозваженій ставці за користування кредитами 19,5% річних, більшість аграріїв отримали відшкодування у розмірі облікової ставки Національного банку, що протягом року коливалася в межах 18,0%–15,5% річних. Загальна сума виплаченої часткової компенсації вартості відсоткової ставки за залученими кредитами становить  10,7 млн. гривень.

Враховуючи, що в 2020 році Урядом на розвиток галузей агропромислового комплексу передбачено 4,4 млрд. гривень, в аграріїв є надія на  отримання вагомої фінансової підтримки з боку держави.

Новости по теме

| | | | |