«Для озимих немає ніяких ризиків»: у Гідрометцентрі повідомили про гарний стан посівів

9 января, 2020

У найближчі 10 днів температура повітря вночі може піднятися до плюсових значень. Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко повідомляє, що відсутність морозів у січні сприятливо позначається на посівах озимих зернових культур.

«Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре», — підкреслила спеціаліст.

За словами Адаменко, в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 10-12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів — навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень.

До того ж, додала начальник відділу Укргідрометцентру, враховуючи екстремально теплу погоду у грудні та січні, в поточному році весна може бути ранньою і, можливо, затяжною.

«Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання й загибель від крижаної кірки», — додала Адаменко.

За матеріалами: unian.ua

Новости по теме

| | |