Вартість зберігання зерна в м’яких контейнерах вдвічі дешевша, ніж на елеваторі – експерт

8 января, 2020

Собівартість зберігання зерна у великих м’яких контейнерах приблизно вдвічі нижча за рахунок відсутності витрат на вентиляцію зерна і амортизаційних відрахувань. Таку думку виловив Олег Кузь, співзасновник компанії ArgoMKE, передає Infoindustria.

«Існуючі потужності зберігання зерна в Україні покривають лише близько 60% зібраного врожаю зернових. У 2018 році в експлуатацію було введено 90 зерносховищ загальною потужністю 1,5 млн тонн одночасного зберігання. Будівництво нових елеваторів вимагає значних інвестицій і часу. Альтернативним рішенням є зберігання зерна в м’яких контейнерах», – вважає Кузь.

За словами експертів, великі м’які контейнери вантажопідйомністю від 7 до 14 т зерна, гарантують надійне зберігання від 3 місяців.

«Такий спосіб зберігання підвищує безпеку бізнесу. Завжди можна прийняти і зберігати додаткове зерно, коли силоси заповнені, і транспортувати його недорогим і доступнішим видом транспорту в потрібний час для перевалки трьох видів в портах, в тому числі без зернових терміналів», – додає Кузь.

Із впровадженням таких контейнерів з’являється можливість використовувати стандартні бортові автомобілі, замість зерновозів і на піввагони, замість хоперів.

«Ми отримуємо економію більше 20% тільки за тарифами і зниження ймовірності зворотних порожніх пробігів. Таке рішення підходить для зростаючого перспективного ринку органічного зерна, приріст 10−15% в рік, близько 300 тис. т в рік, оскільки забезпечує ізольованість і збереження якості товару», – розповідає експерт.

Нагадаємо, експорт зернових в Україні перевищив 31 млн тонн.

Новости по теме

| | | | |