В Україні створили теплицю, яка поливає рослини штучним туманом

4 января, 2020

Українська компанія IDA почала працювати над проектом автоматизованої теплиці для рослин Smart Oasis Farm, яка поливає їх водою «з повітря». Про це повідомляє AIN.UA.

«Від 70% до 80% світового споживання води використовує агросектор. Щоб виростити один помідор потрібно від 30 до 50 л води, хоча в самому помідорі залишається близько 150−200 г. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями», – коментує Алекс Приходько, засновник компанії IDA.

Smart Oasis Farm економить воду для планети. Зовні – це утеплені контейнери, усередині – штучний туман. Система з таймерами конденсує воду з повітря, а врожайність збільшується вдвічі.

«Усередині такої ферми воду переводять в туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого ним живлять коріння рослин. Для освітлення рослин використовують світлодіоди», – розповідають розробники.

Наразі команда працює над роботизацією посадки, пересадки і збирання врожаю, щоб виключити людські помилки. В ідеалі, за всіма процесами стежитиме програма, яка зможе на 90% замінити людину.

Новости по теме

| |