Заміна імпортним лікам: властивості відомих рослин, про які ви могли не знати

2 января, 2020

Всім давно відомо, що рослини є чудовим джерелом для виготовлення лікарських препаратів, а людина ще з древніх часів завжди намагалася вилікуватися від хвороб за допомогою рослин. Деякі культури нам невідомі, інші є екзотичними або мають вузьку спеціалізацію. А чи можуть стати ліками знайомі з дитинства та широко розповсюджені рослини?

В наш час вчених цікавлять ті культури, які є типовими та вирощуються в Україні повсюдно. Однією з таких рослин є звичайна груша, яка окрім смачних та соковитих плодів має цілющі листки. На Сході особливість цього дерева використовуються дуже давно. З листків груші отримують відвари проти багатьох хвороб. За останніми дослідженнями вчених, листки мають антибактеріальні, антигрибкові, гіпоглікемічні, антиоксидантні, аналгетичні, спазмолітичні, жарознижуючі, в’яжучі, седативні, антипсихотичні та антимутагенні властивості, а також вміщують набагато більше вітаміну С, ніж сам плід.

Не залишилася без уваги дослідників й малина. Вже нікого не здивуєш тим, що її можна та потрібно використовувати у період простудних захворювань у якості потогінного та жарознижуючого засобу. При цьому корисними можуть бути не тільки ягоди, але й пагони та листки. За останніми дослідженнями з’ясувалося, що навіть жмих малини після отримання соку може стати основою для виготовлення нового протимікробного препарату. Результати проведених досліджень показали, що жмих малини має широкий спектр антимікробної активності, включаючи антибактеріальну і протигрибкову.

На жаль, листки, зелена шкірка та мембранна перетинка волоського горіху частіше за все стають відходами виробництва або використовується тільки у народній медицині. Насправді, у зелених горіхах знайдені вітаміни С, B1, B2, PP, каротин. У сім’ядолях горіха зосереджені всі необхідні й головні амінокислоти. Головну цінність листків становить велику кількість каротину. Крім того, знайдені дубильні речовини й барвник юглон, що володіє бактерицидною дією.

Не відстають від плодових й популярні зернові та олійні культури. Так, популярний на Півдні України, соняшник становить інтерес й як лікувальна рослина. Кошики соняшника є джерелом пектину, який знижує вміст холестерину у крові, та мають властивості детоксиканта. Звичайний ячмінь може стати протизапальним та обволікаючим засобом при лікуванні запальних процесів шлунково-кишкового тракту або при сильному кашлі.

Проблема патологій печінки до сих пір залишається актуальною в усьому світі. За останніми дослідженнями лікарські засоби на основі вівса посівного можуть з успіхом замінити дорогі імпортні ліки та показати більшу ефективність у лікуванні.

Тому не обов’язково шукати зцілення у незвичайних та дуже рідкісних рослинах, іноді його можна знайти поруч.

Текст: Євгенія Ткачова

Новости по теме

| | | |