Україна виробляє меду більше, ніж може спожити та продати на експорт

26 декабря, 2019

Україна виробляє близько 70-80 тис. т меду в рік, що перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку і призводить до накопичення запасів. Про це розповідає Віктор Іванченко, директор з розвитку «Асканія-Пак», передає «Інтерфакс-Україна».

«Оцінювальний обсяг виробництва меду в Україні становить 70-80 тис. т на рік. Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку, і ці залишки переходять з року в рік. Сьогодні це великий надлишок, який тисне на ринок. За нашими оцінками, на руках у пасічників від 35 до 40 тис. т», – стверджує експерт.

За прогнозами фахівців, в першому півріччі 2020 року Україна відправить на експорт близько 20-25 тис. т, а 15 тис. т перейдуть у залишки на наступний рік.

Найбільшими покупцями українського меду є Європа, вона закуповує близько 40-45 тис. т на рік та США – від 5 до 10 тис. т в рік. Середній обсяг експорту українського меду становить 50-55 тис. т.

«З початку сезону закупівельні ціни на мед в Україні знизилися майже на 22% – до 32 грн/кг меду. Сьогодні на зниження ціни впливають не експортери, а пасічники. Через три місяці з початку сезону ціна впала до 25 грн/кг. Закупівельна ціна підійшла впритул до собівартості меду в виробництві. Тому ми можемо бачити кризу у виробництві меду. Не скажу, що буде різке скорочення обсягу виробництва, але збільшення найближчим часом точно не буде», – вважає Іванченко.

Зазначимо, що Україна є світовим лідером за обсягом виробництва цієї продукції на душу населення та п’ятим виробником меду в світі, першим в Європі. Бджільництвом в Україні займається близько 80-100 тис. чоловік. На внутрішньому ринку України споживається близько 20 тис. т меду, при цьому через організований роздріб продається не більше 5%.

Основний обсяг меду (90-95%) продають приватні бджолярі через персональні контакти з споживачем (від знайомого до знайомого), або на ринках. 90-95% меду, який продається на внутрішньому ринку, не проходить перевірку на відповідність показникам якості.

Нагадаємо, на Херсонщині запустили виробництво медового амаранту.

Новости по теме

| | | |