У грудні «Укрзалізниця» очікує перевезти рекордних 4,5 млн тонн зернових

24 декабря, 2019

В Україні очікують, що цього сезону на експорт піде 50 млн т урожаю. При цьому основне навантаження лежить на «Укрзалізниці» та автотранспорті, пише AgroPolit.com.

«Аби впоратися із об’ємом експорту, „Укрзалізниця“ впровадила графікові маршрути. Цей принцип організації вивозу зерна в порти здатний повністю задовольнити потребу зернового ринку в транспортуванні. Вагони із зерном рухаються зі швидкістю пасажирських поїздів, приблизно вдвічі швидше, ніж раніше, немає простоїв чи збоїв. Є чіткий час відправки та прибуття до порту. Завдяки цьому ми побили місячний рекорд із перевезення зернових у листопаді – вивезли 4 млн т. Грудень буде увесь в графікових маршрутах, і ми розраховуємо, що кількість перевезеного зросте до 4,5 млн т на місяць», – вважає Андрій Рязанцев, директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця».

Станом на початок грудня «Укрзалізниця» транспортувала на 17 млн т (21%) більше зернових та олійних, ніж торік. У компанії додають, що перевезення зерна є сезонним. Є місяці, коли перевезення падають до 1,9 млн т. Загалом за рік «Укрзалізниця» вивозить на експорт 33−35 млн т зернових. Для збалансованості роботи залізниці возити у середньому по 4 млн т зернових на місяць

«У такому режимі за рік виходили б на цифру в 48 млн т зерна за регулярного завантаження. Але для цього потрібно мати значно більше потужностей зі складування врожаю на елеваторах по країні та в портах», – підкреслює Рязанцев.

Нагадаємо, що в «Укрзалізниці» розповіли, що буде із зерновим експортом у 2020 році та які зміни чекають на агросектор у залізничних перевезеннях в найближчий час.

Новости по теме

| | | | | |