Вартість живця свиней в Україні відчутно знизилась

20 декабря, 2019

Протягом другої декади грудня закупівельні ціни на свинину живою вагою відчутно послабилися. Середня ціна на живець свиней минулого тижня просіла на 2,5%, а цього тижня втратила 6,8% проти минулотижневої позначки і склала 43,63 грн/кг. Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Для багатьох операторів вітчизняного ринку свинини така динаміка була неочікуваною. Так, учасники Асоціації м’ясопереробної галузі стверджують, що більшість закупівельників на початку грудня очікували, що товарні свині забійної кондиції коштуватимуть 46-49 грн/кг. Проте вже минулого тижня фактичний рівень закупівельних цін відчутно впав: більшість товарних партій закуповували по 45-48 грн/кг, часом звучали й нижчі ціни.

У другій половині грудня тиск на ціни закупівлі посилився, ціни пропозиції втратили 1-4 грн/кг, а діапазон цін на ринку живця свиней понизився до 42-45 грн/кг.

Вітчизняні оператори вважають, що існує кілька причин такої раптової зміни. З одного боку, її спричинив досить різкий підйом цін на межі листопада й грудня. На думку переробників, таке здороження свинини в закупівлі спровокувало досить різкий стрибок роздрібних цін, що негативно вплинуло на споживчу активність.

З іншого боку, менш активною була заготівля м’ясної сировини до зимових свят, тоді як пропозиція свинини перевищує потреби ринку.

Обсяги поставок охолодженої м’ясної сировини з ЄС зменшилися, тоді як імпорт канадської мороженої свинини (зокрема, окостів, лопаток та їхніх відрубів) протягом листопада, навпаки, пожвавився. Наявність такої пропозиції на ринку, на думку м’ясопереробників, також збиває цінову температуру на ринку.

З огляду на це, закупівельники передбачають подальше послаблення цін. Зокрема, м’ясопереробники, що входять до Асоціації м’ясної галузі в передостанній тиждень року планують закуповувати свиней забійних кондицій по 41-43 грн/кг.

Новости по теме

| |