Через тривалу посуху на півдні Одещини гине озимина

20 декабря, 2019

Південь Одещини потерпає від тривалої посухи. Якщо найближчим часом в районі не буде опадів, то щонайменше половина озимих загине. Про це зазначили фермери області в матеріалі ТСН.

Агроном Михайло Шкурина зазначає, що в на півдні Одещини вже другий сезон засівають зерно в суху землю. Сніг востаннє тут бачили ще наприкінці 2016 року, а дощило влітку і недовго.

«Наразі клімат у нас напівпустельний: 150-120 мм замість 350 мм», – акцентує Шкурина.

Так, якщо найближчим часом в регіоні не буде дощу або снігу, то щонайменше половина озимих загине. Цієї весни аграрії також переконались, що пересівати в суху землю теж не вихід, бо витрати на зерно, техніку зарплати та податки майбутній урожай навряд чи перекриє.

У 2020 році сподіваються лише на половину звичного врожаю. І це якщо морози не знищать те, що встигли виростити.

«Собівартість одного гектару обробітку близько від 3 тонн зерна. А і з цією стихійною засухою ми беремо в районі 1-1,5 тонни, що озимини – це пшениця, ячмінь, що ярова група взагалі висихає», – каже місцевий фермер Олег Олійник.

В районі 30 км від полів протікає Дунай. Його водою раніше напували поля в посушливому регіоні. Однак розгалужену систему зрошення розікрали і розібрали на брухт. Фермери сподіваються, що влада відреагує на дану проблему.

Вчені Одеського екологічного університету у своєму звіті ще 7 років тому попереджали, що без зволоження полів про врожаї  на Одещині можна забути.

«Потрібно приймати плани адаптації до змін клімату – це зрошувальне землеробство. А нажаль за 27 років ця система практично повністю зруйнована», – наголосив ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко.

За словами науковців, за 40 років середня температура підвищилася на 2 градуси, що є критичними показниками для області.

Новости по теме

| | | |