Зеленський закликав парламент невідкладно скасувати «соєві правки»

18 декабря, 2019

Президент України Володимир Зеленський закликав уряд і Верховну Раду невідкладно забезпечити прийняття закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції і скасувати так звані соєві правки. Про це він заявив під час спілкування з фермерами в селі Красна Слобідка Обухівського району Київської області, повідомляє прес-служба глави держави.

Відзначається, що під час поїздки Президента в село Красна Слобідка аграрії розповіли йому, що через правок щодо скасування відшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку (так звані соєві правки), внесених до Податкового кодексу України у 2017 році, малі та середні виробники цієї продукції втратили можливість експортувати її та отримувати бюджетне відшкодування ПДВ.

«Адже фермери з площею землі до 1 тис. гектарів не можуть сформувати експортну партію сої та ріпаку і змушені збувати продукцію переробникам на невигідних умовах, втрачаючи при цьому 20-25% з кожної тонни виробленої продукції», – йдеться у повідомленні.

На питання Президента, чи робиться щось для усунення цієї проблеми, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект №2446 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур».

Документ, зокрема, передбачає підтримку вітчизняної сільськогосподарської продукції, в тому числі щодо виробників сої і ріпаку.

«Ми ж з вами вже зустрічалися кілька разів. Ви нам малювали схему, як підтримувати вітчизняного фермера, а про ці правки нічого не говорили… Зверніться до Арахамії (голови фракції партії «Слуга народу» — ред.), зберіть ключових глав фракцій, щоб проаналізувати всі «продуктові правки» і скасувати ці «соєві правки», – прокоментував Зеленський звернення фермерів.

Нагадаємо, Зеленський повідомив, що в законопроекті про ринок сільськогосподарської землі можуть зменшити максимально допустимий ліміт на володіння землею «в одних руках» до 10 тисяч гектарів.

Новости по теме

| | |