Український фермер вирощує зелень у морському вантажному контейнері

21 декабря, 2019

У Києві на Печерську підприємець Сергій Нікіфоров запустив вертикальну ферму з вирощування зелені у морському вантажному контейнері. Повідомляє LIGA.net.

Контейнер площею 30 кв. м облаштований всередині вертикальними стійками з полицями. Конструкція обладнана трубами, по яких до рослин надходить вода і поживні речовини. Зелень і трави освітлюються синіми і рожевими світлодіодами, led-лампами.

Читайте також: «Чи можливе використання вертикальних ферм на півдні України?»

Технологія дозволяє отримувати 8-13 врожаїв в залежності від культури. Приміром, у транспортному контейнері можна вирощувати 4,5 тонни салату на рік і отримувати урожай порівняний з полем площею 1 га відкритого грунту або 300 кв м тепличних площ.

«У кризовий 2008 рік думав зайнятися картоплею, але не зміг знайти земельну ділянку, кілька років тому мав намір вирощувати лохину, але не вдалося домовитись з польським фермером. А потім в одному з технологічних видань натрапив на історію про вертикальне фермерство у США і технологію гідропоніки – і вирішив спробувати», – розповідає Нікіфоров.

Професійного авіатора надихнув досвід Кімбала Маска – брата знаменитого підприємця, який будучи ресторатором за фахом, подає у закладах страви з продуктів вирощених на вертикальних фермах.

«У 2010 році Кімбал Маск спільно з компаньйоном Тобіасом Пеггосом організував у Нью-Йорку інкубатор для міських фермерів — Square Roots. Це 10 транспортних контейнерів, в яких молоді розробники можуть створювати технології для вертикальних ферм, що дозволяють вирощувати рослини в закритих приміщеннях без сонячного освітлення», – зазначає фермер.

Також Нікіфоров планує окупити контейнер, який обійшовся у шестизначну суму, протягом трьох років та найняти на роботу співробітника на 10 годин у тиждень.

«Багато друзів запропонували мені фінансово вкластися в цю справу, але я поки не готовий, потрібно зрозуміти економіку. Цілком можливо, що я створю якийсь фонд, буду розвивати цей напрямок і змінювати світ на краще», – каже він.

Новости по теме

| | | |