Для вирощування гороху потрібні дотації, – експерт

16 декабря, 2019

В Україні необхідно ввести дотації на вирощування гороху, щоб зберегти родючість грунтів і уберегти аграріїв від збитків. Про це повідомляє Agroportal.ua.

Cільгоспвиробники з 2017 року зменшують посіви гороху. За два роки посівні площі зменшилися вдвічі. У 2018 році вони становили 1,1 млн га. Тоді валовий збір склав більше 800 тис. т. У цьому році – це трохи більше ніж 500 тис. т.

«Ми спостерігаємо негативну динаміку. Вона, перш за все, пов’язана з низькою ціною на цю культуру. А горох – найважливіший в сівозміні. Однак сьогодні багато аграріїв нехтують цим основним принципом. Дотримання сівозміни приносить на 10% більше прибутку, без додаткових фінансових вкладень», – розповідає Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога».

Зазначимо, що для якісної сівозміни бобові культури повинні складати 25%. Якщо їх відсоток менше, то потрібно думати над тим, яким чином змінити цю ситуацію.

«Бобові дозволяють накопичити біологічний азот. А значить – зменшити навантаження на грунт хімічними добривами. Це шлях до органічного землеробства, забезпечення людства якіснішими продуктами. Не тільки бобовими, а й зерновими», – підкреслив Малієнко

Новости по теме

| | |