На Херсонщині хочуть відродити виробництво кавунового меду

13 декабря, 2019

Майже повна відсутність переробки кавуна на території Херсонської області, найбільшого виробника ягоди, негативно впливає на розвиток галузі. Таку думку висловив секретар ГС «Асоціація виробників Херсонського кавуна» Юрій Палічев, йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку ХОДА.

«Під переробкою мається на увазі в першу чергу підготовка для продажу у свіжому вигляді. Сюди входить сортування, калібрування, мийка та охолодження кавунів, фасування у відповідну тару для відправлення на місця реалізації. Тільки після такої доробки кавуни згодні брати на реалізацію великі торговельні мережі, тим більше – закордонні покупці», – пояснює він.

Таких сортувально-логістичних центрів, на думку Палічева, має бути не менше десяти на область. Але поки що громадська спілка веде переговори із господарствами і шукає бажаючих запустити принаймні один такий проєкт у якості пілотного.

«Інше питання – що робити із некондиційною продукцією. Щоб виробництво кавуна було рентабельним, продукція повинна реалізовуватись максимально повно. І тут в нагоді стане відродження автентичних рецептів страв з кавуна, таких як кавуновий мед – бекмес, а також квашений кавун – продуктів, що є не тільки смачними, а ще й корисними, а головне – мають більшу додаткову вартість», – відмітив Палічев.

Варто наголосити, бекмес – унікальний продукт, який в Україні виготовлявся тільки на Херсонщині. Невеликими обсягами його виготовляють в області й зараз – на базі одного з господарств зеленого туризму.

«Продукт користується гарним попитом серед туристів», – додає секретар громадської спілки.

Також Палічев зазначи, що є ідеї щодо створення інноваційних продуктів з насіння кавуна, яке також має багато корисних властивостей.

«Сучасні тренди здорового харчування, а також цікавість споживачів до харчових новинок та екзотики повинні сформувати попит на такі продукти», – запевняє він.

Нагадаємо, на Херсонщині шукають кращий логотип для місцевих кавунів. Також в області планують збудувати пакувальний термінал для баштанних.

Новости по теме

| | | | | | |