Виручка від експорту молочки скоротилась наполовину

12 декабря, 2019

Валютна виручка від експорту молокопродуктів встановила новий антирекорд, скоротившись в листопаді на 47,3% ― до 11, 3 мільйонів доларів. Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць з посиланням на дані Державної фіскальної служби України.

«Згідно з даними, бачимо, що місячна валютна виручка у листопаді демонструє нові антирекорди, адже скоротилася на 47,3%, у порівнянні з минулорічними показниками та на 26,7% ― з попереднім місяцем. Загалом за 11 місяців поточного року загальна виручка склала 207,1 млн доларів, а молочна галузь при цьому недорахувалася 39,4 млн доларів, що становить мінус 16%, у порівнянні з минулим роком», ­― каже він.

На фоні загального падіння експорту молочних товарів у нинішньому році, найбільш стабільно він зростав лише у двох групах ― молока і вершків незгущених та кисломолочних товарів.

За словами аналітика падіння експорту цього товару триває з квітня, коли Китай різко знизив закупівлі сироватки через спалах африканської чуми свиней. Ця подія одразу ж позначилася на світових цінах сироватки, і вони зазнали затяжного падіння. Проте з жовтня намітилася тенденція до зростання експорту сироватки, яка також продовжилася і в листопаді.

«Загалом же зростаючі об’єми торгівлі деякими групами товарів не вплинули на загальний тренд спаду зовнішньої торгівлі у грошовому еквіваленті. Причина — їх вартість є відносно низькою, а об’єми нарощування були не співставними з тими товарами, які зазнали відчутного падіння. На жаль, тенденція скорочення експорту і надалі буде посилюватися. Це зумовлено скороченням поголів’я корів та, відповідно, дефіцитом молока. Серйозно стримує експорт і зміцнення гривні, що з одного боку збільшує вартість української продукції, погіршуючи її конкурентність на зовнішніх ринках, а з іншого – робить невигідним експорт для трейдерів», — пояснює Андрієць.

Новости по теме

| | | | |