У Держгеокадастрі презентували нову стратегію розвитку служби

9 декабря, 2019

У п’ятницю, 6 грудня, новопризначений голова Держгеокадастру Денис Башлик представив стратегію розвитку служби «Кадастр 2.0. Прозорість, доступність, інновації». Про це повідомляє прес-служба відомства.

Серед пріоритетних напрямів роботи служби Башлик виокремив боротьбу з корупцією у земельних відносинах, покращення сервісної складової для громадян, усунення надмірного регулювання процедур та ліквідація закритості даних.

«Зокрема, організаційна реформа передбачає комплексне перезавантаження та перевірку діяльності Держгеокадастру і територіальних органів, ліквідацію розпорядчих функцій, забезпечення відкритості роботи дорадчих органів, приватизацію та оптимізацію роботи державних підприємств тощо», – йдеться в повідомленні.

Також плануються зміни у роботі Державного земельного кадастру, зокрема, відкриття даних про координати поворотних точок меж земельних ділянок та доповнення Публічної кадастрової карти новими інформаційними шарами, що відбудеться найближчим часом.

Зміни у сфері землеустрою передбачають створення електронного кабінету сертифікованих інженерів-землевпорядників із наданням функції оновлення кваліфікаційної інформації, уніфікація вимог до документації із землеустрою, запровадження відкритості розроблених проектів землеустрою за кожним суб’єктом тощо.

За словами Голови Держгеокадастру, перезавантаження потребує й оціночна діяльність. Зокрема, планується оновлення методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та не сільськогосподарського призначення, впровадження переходу до масової оцінки земельних ділянок (нерухомості) тощо.

Також передбачається посилення контролю за охороною земель з метою недопущення негативних екологічних наслідків, а відповідно, збільшення розмірів штрафів за шкоду, завдану самовільним зайняттям земель. Окрім цього, очікується осучаснення звичного регулювання топографо-геодезичної діяльності та створення Національної інфраструктури геопросторових даних.

Нагадаємо, працівникам Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру другий місяць не виплачують заробітну плату. Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов заявив, що інформація щодо затримки зарплат працівникам Держгеокадастру неправдива.

Новости по теме

|