Проблема АЧС буде тільки збільшуватись, а ціни на свинину рости, – експерт

14 сентября, 2017

Не дивлячись на те, що відкриті вогнища вірусу африканської чуми вже ліквідовано, загроза появи нових вогнищ для України залишається актуальною. Таку думку в коментарі АгроЮг висловив завідувач кафедри зоогігієни та ветеринарії Миколаївського національного аграрного університету Стах Кот.

За його словами, вірус АЧС надзвичайно високо вірулентний, швидко поширюється і летальність його дуже висока. Адже, в дикій природі з ним впоратись набагато важче. Одним із варіантів боротьби є різке зменшення поголів’я диких свиней, що безумовно наносить колосальні збитки в галузі свинарства.

В результаті, це неодмінно призводить до економічних збитків і подорожчання м’ясної продукції. Кот акцентує свою увагу на тому, що на даний момент на українському ринку є певний дефіцит свинини, унаслідок чого зросли ціни, і в подальшому зростатимуть ще більше. На його думку, високі ціни на свинину триматимуться ще як мінімум рік.

Завідувач кафедри зоогігієни та ветеринарії Миколаївського національного аграрного університету Стах Кот

Внаслідок збитковості, українське населення стало менше тримати свиней. Через це, цілком можливо, що в Україні з’явиться більший відсоток імпортного м’яса.

Експерт відмічає, що для чуми характерними переносниками вірусу також є дикі та хижі тварини, птахи, гризуни, транспортні засоби, а ще вірус може з легкістю розповсюджуватись з продуктами тваринного походження.

Новости по теме

| | | | |