Чим аспарагус овочевий відрізняється від спаржі лікарської?

4 декабря, 2019

На сьогодні у сферу фітотерапії входять бджолині, грибні продукти, мушлі та мінерали. Але більшість фармацевтичних препаратів отримано з рослин, бо вони є основою фітотерапії. Іноді важко розібратися є ця рослина лікарською або харчовою та як, відповідно, її використовувати. До таких рослин відноситься й Заячий холодок або Спаржа лікарська (аптекарська). Чим відрізняється ця рослина від чудового продукту спаржі овочевої?

Інтерес до цієї рослини не гасне ще з епохи античності, хоча тільки у середньовіччя почалося її культивування у великих масштабах. В наш час популярність спаржі або аспарагусу не вщухає і багато хто плутається та не може зрозуміти: чим аспарагус овочевий відрізняється від спаржі лікарської. Нічим, бо це таж сама рослина у різні фази свого розвитку. Якщо ростки овочевої спаржі проростуть над поверхнею ґрунту, а її бруньки розпустяться, то така спаржа стане не їстівною, а декоративною.

Всім відомо, як готувати та вживати овочеву спаржу. А що робити з перерослою рослиною? По-перше, це чудова знахідка для флористів та ландшафтних дизайнерів. По-друге, трава є цілющою лікарською сировиною. У траві спаржі лікарської містяться аспарагін, глікозид коніферін, сапоніни, хелідонова кислота, вітаміни В і С, каротин. Дослідами вчених встановлено, що застосування аспарагину та екстракту лікарської спаржі знижує артеріальний тиск, ефективно лікує серцеві та ниркові захворювання, при чому ефект від спаржі лікарської значно довший та значущий. Китайська медицина вже досить давно використовує траву спаржі, як сечогінний засіб. Препарати зі спаржі ефективні при ревматизмі та болях у суглобах. Відвар плодів лікує хвороби, пов’язані зі шлунково-кишковим трактом не тільки у людини, але й у тварин.

З насіння спаржі готують гарніри та салати, а також каву, яка має присмак шоколаду. Багато корисних властивостей має й корінь рослини. Тому можна зробити висновок, що спаржа лікарська рослина багатьох напрямків використання, а тому економічно вигідна. До того ж труднощів із культивуванням не виникає – вона добре буде себе почувати як у вашому саду так й на полях виробників. Головне визначитися, для чого ви будете культивувати цю рослину.

Текст: Євгенія Ткачова

Новости по теме

| |