В Україні створили асоціацію, яка буде захищати права агрокомпаній з іноземним капіталом

28 ноября, 2019

В Україні зареєстрували «Асоціацію аграріїв України» щодо захисту прав та інтересів аграрних компаній з іноземним капіталом. Про це повідомив голова «Асоціації аграріїв України» та директор зі стратегії та розвитку компанії Agromino Олексій Сидоров, пише Latifundist.com.

«Асоціація аграріїв України» покликана об’єднати всіх аграріїв з іноземним капіталом, які виступають за чесну конкуренцію, за розвиток прозорих ринкових відносин і збереження рівних можливостей для всіх гравців!», – прокоментував Сидоров.

За словами голови «Асоціації аграріїв України», український агросектор створює сотні тисяч робочих місць, близько 50 млрд грн сплачених податків на рік, а також половину валютної виручки.

«Це все досягнення галузі, у якій працюють компанії як з українським капіталом, так і з іноземним. Завдяки цьому Україна має можливості виходити на зовнішні ринки. Але в зв’язку з відкриттям ринку землі, ми бачимо насадження суспільству неправильного тези про те, що іноземний капітал в АПК – це зло і його потрібно обмежити. Це в корені неправильно і роз’єднує аграріїв країни», – вважає голова  новоствореної асоціації.

Він вважає, що український агросектор піднявся на високий рівень за допомогою іноземного капіталу.

«За ці роки іноземні інвестиції нарівні з українськими допомогли створити умови, щоб агросектор вийшов на провідні позиції в світі. А значить ми, ті хто вже працює в Україні і створює тут робочі місця, маємо такі ж права і повинні бути рівноправними учасниками ринку. Інакше, це буде дискримінація, що недозволено з позиції, як чинного українського законодавства, так і міжнародного права», – пояснює Сидоров.

Голова «Асоціації аграріїв України» також озвучив ряд першочергових завдань організації.

«Гарячий питання – відкриття ринку землі. Так званих «іноземців» – власників агрокомпаній хочуть виключити з цього процесу, не дозволивши їм купувати землю. Як я вже сказав – це неправильно, тому що ламає всю логіку і структуру устрою АПК України. Іноземний капітал є практично у половини учасників ринку, включаючи публічні компанії, які вийшли на IPO, і фермерів. Якщо вчитатися в логіку прийнятого в першому читанні земельного законопроекту 2178-10, то формулювання «іноземний інвестор» можна застосувати до багатьох», – зауважує директор зі стратегії та розвитку компанії Agromino.

Збереження цієї норми, на думку експерта, призведе до того, що український агробізнес і фермери, які мають у своїй структурі іноземний капітал або подумують про таку співпрацю, будуть позбавлені права працювати на землі, будуть позбавлені можливості залучення зовнішнього фінансування.

«Тому завдання №1 для новоствореної асоціації полягає в недопущенні дискримінації в ході запуску земельної реформи за принципом походження капіталу», – розповів він.

Крім відстоювання рівного доступу компаній з іноземним капіталом на ринок землі про покупки с/г земель, асоціація також буде займатися і іншими завданнями. За його словами, серед них: законодавче врегулювання земельних відносин, зокрема, оренди; реєстрація прав та власності: боротьба з рейдерством, залучення інвестицій і впровадження інновацій в АПК, навчання і освіта працівників агросектору.

«Частка одних тільки чистих іноземних інвесторів в агробізнесі України сьогодні становить до 10% ринку – це 3,5 млн га в обробці, майже 2% працівників від усього працездатного населення України. Це конкурентні і офіційні заробітна і орендні плати, не менше $350 млн податків на рік і це врешті-решт і найголовніші лобісти інтересів України у себе на батьківщині. Тому я закликаю всі аграрні компанії і перш за все з іноземним капіталом України приєднуватися до нас в якості членів асоціації, і вже разом відстоювати наші з вами інтереси, і інтереси України в цілому. Асоціація буде боротися за рівноправність і відкритість ведення бізнесу, проти популізму і будемо тримати курс на відкритий і конструктивний діалог з українським суспільством, політичними силами і владою!» – каже він.

Олексій Сидоров уточнив, що найближчим часом він публічно презентує список учасників асоціації і озвучить разом з ними детальніші плани по відстоюванню інтересів її учасників в земельному питанні.

Нагадаємо, що 13 листопада народні депутати у першому читанні підтримали законопроект №2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Миколаївські депутати підготували звернення до Президента України Володимира Зеленського, щодо проведення Всеукраїнського референдуму, який має пройти до розгляду закону про ринок землі у другому читанні.

Правки до закону про ринок землі будуть розглядати на початку грудня. Президент України Володимир Зеленський планує знизити граничний ліміт по концентрації землі в одніх руках, а також внести норму про можливість продажу землі іноземцям тільки після проведення Всеукраїнського референдуму.

Крім того, депутати від партії «Слуга народу» пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок і обмежити концентрацію до «справедливої» цифри в умовах запуску ринку землі.

Новости по теме

| | | | | | |