Правки до закону про ринок землі будуть розглядати на початку грудня

28 ноября, 2019

У середу, 27 листопада закінчився термін подачі поправок до основного законопроекту про відкриття ринку землі №2178-10, на наступному тижні їх почнуть обробляти. Про це повідомив голова аграрного комітету Микола Сольський, інформує прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

За його словами, серед правок до законопроекту: іноземці зможуть бути учасниками підприємств, зможуть купувати сільськогосподарську землю тільки за умови затвердження такого рішення на референдумі, також істотно буде знижена концентрація земель в одних руках.

Читайте також: «Закон про ринок землі має бути прийнятий лише після Всеукраїнського референдуму», – Юрій Кормишкін.

Уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко розповів про національний діалог в рамках регіональних земельних форумів, який вже сьогодні проведено в 15 регіонах.

«Попереду — зустрічі з представниками громадськості, всіма суб’єктами господарювання, які зацікавлені в питанні земельної реформи. Ми очікуємо дійти того компромісу, який дозволить провести земельну реформу максимально ефективно і прозоро», – додав Лещенко.

В ході обговорень учасників поінформували про парламентські ініціативи в сфері децентралізації та впровадження обороту земель, як ефективного інструменту розвитку ОТГ.

Нагадаємо, що 13 листопада народні депутати у першому читанні підтримали законопроект №2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Миколаївські депутати підготували звернення до Президента України Володимира Зеленського, щодо проведення Всеукраїнського референдуму, який має пройти до розгляду закону про ринок землі у другому читанні.

Президент України Володимир Зеленський планує знизити граничний ліміт по концентрації землі в одніх руках, а також внести норму про можливість продажу землі іноземцям тільки після проведення Всеукраїнського референдуму.

Депутати від партії «Слуга народу» пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок і обмежити концентрацію до «справедливої» цифри в умовах запуску ринку землі.

Новости по теме

| | | | | | | |