40% зареєстрованих в Україні ветпрепаратів – це антибіотики, – Борис Кобаль

27 ноября, 2019

Близько 40% всіх ветеринарних зареєстрованих в Україні препаратів є антибіотиками. Про це повідомив директор Департаменту безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини Держспоживслужби, Головний державний інспектор ветеринарної лікар України Борис Кобаль, зазначає прес-служба відомства.

Тому, на його думку, є потреба в аналізі доцільності їх використання.

Законодавство європейських країн направлено на обмеження, а то і взагалі заборона використання певних антибіотиків. В Україні теж є потреба у виробленні таких законодавчих рамок , – вважає Кобаль.

Загалом, як зазначив Кобаль, в питанні боротьби з антибіотикорезистентністю Україна рухається правильним шляхом, а реалізація визначених урядом завдань допоможе досягти позитивних результатів.

У свою чергу національний координатор проекту ФАО Віталій Башинський, додав, що основними інструментами боротьби з використанням антимікробних засобів є біобезпеку, особиста гігієна як людей так і тварин, вакцинація тварин і населення, здійснення активного державного нагляду в країні і галузеві стандарти серед промислових виробників продукції тваринництва .

Використання і впровадження цих дієвих механізмів і активна робота зі споживачами продукції дозволить відмовитися від використання антибіотиків, – переконаний Віталій Башинський.

Новости по теме

| | | | |