Одеські депутати просять Зеленського не допустити відкриття ринку землі

26 ноября, 2019

Одеська обласна рада ухвалила звернення до президента Володимира Зеленського із закликом не допустити «передчасного» відкриття ринку землі. Про це повідомляється на сайті облради.

За це рішення проголосували 66 депутатів облради.

«Нормативне закріплення розпродажу земель сільськогосподарського призначення означатиме пряме узаконення відчуження понад 70% наших територій на користь міжнародних аграрних корпорацій, агрохолдингів тощо», – стверджують депутати.

У зверненні зазначається, що зі значним капіталом і досить невеликою кількістю необхідних робітників іноземні компанії «здатні перетворити територію України на колонію, де українці зможуть себе реалізувати хіба що як дешева наймана робоча сила у власній країні на вже «чужій» землі». На думку членів облради, це зумовить повне витіснення з вітчизняної сільськогосподарської системи всіх дрібних виробників, зведе нанівець вітчизняне фермерство, а також унеможливить існування малих і середніх сільгоспвиробництв, «адже вони жодним чином не зможуть конкурувати з транснаціональними компаніями ані за масштабами оборотів, ані за запропонованими ними цінами на землю».

Читайте також: «Закон про ринок землі має бути прийнятий лише після Всеукраїнського референдуму», – Юрій Кормишкін.

Тому депутати закликали Зеленського не допустити ухвалення Верховною Радою у другому читанні закону про ринок землі, відкликати та зняти всі інші законопроєкти про обіг сільгоспземель, а також продовжити мораторій на їхній продаж. Крім того, депутати просять президента «пожвавити ситуацію» з ухваленням законодавства про Всеукраїнський та місцеві референдуми.

Нагадаємо, що 13 листопада народні депутати у першому читанні підтримали законопроект №2178-10. Документ з 1 жовтня 2020 року скасовує заборону на продаж земель сільгосппризначення. Землю зможуть купувати українські фізичні та юридичні особи, а також територіальні громади та держава.

Напередодні Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення про те чи відкривати ринок землі для іноземців візьмуть українці на референдумі.Також Зеленський планує знизити обсяг концентрації землі в одних руках в законі про ринок землі до другого читання.

Новости по теме

| | | | | | | |