ПП «Кряж» незаконно добуває пісок на паях селян – у Миколаївській облраді хочуть усунути підприємство від користування надрами

25 ноября, 2019

На сесії Миколаївської обласної ради, яка відбудеться у вівторок, 26 листопада, планують визнати незаконним використання земельної ділянки ПП «Кряж» на території Кир’яківської сільської ради Миколаївського району с. Кам’яна Балка. За словами голови аграрної комісії Юрія Кормишкіна, на сьогоднішній день підприємством «Кряж» нанесено збитків у розмірі 30 млн грн.

— Було надано рішення Миколаївської обласної ради на розробку технічної документації для кар’єру, але ці земельні ділянки знаходились в приватній власності у фізичних осіб, і землі розпайовані. Дозвіл був наданий на 5-7 га, на сьогоднішній день видобуток піску проводиться на 10 га. Тобто, на сьогоднішній день у людей, які повинні були займатись сільським господарством, знятий родючий шар землі, видобувається пісок на паях. Сьогодні порушено кримінальну справу проти керівництва підприємства, – каже голова комісії.

Юрій Кормишкін

В.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Андрій Кіро зазначив, що підприємством був знайти родючий шар ґрунту як у власників довколишніх паїв, так на землі державної власності.

— Ми зібрали всі матеріали, наразі справа перебуває в суді. Він зняв ґрунт у людей на приватній власності і на державній землі також. Взагалі ми надавали розрахунки по нецільовому зняттю і виведенню земель із обробітку, – виступив Кіро.

Андрій Кіро

Члени аграрної комісії одноголосно проголосували за те, щоб вважати рішення Миколаївської обласної ради від 26 червня 2007 року №15 «Про надання дозволу на використання земельної ділянки таким», що втратило чинність. Своїм голосуванням вони винесли зазначене питання на розгляд сесії.

Новости по теме

| | | |