ЄС на 77% збільшив імпорт ріпаку, переважно українського

25 ноября, 2019

ЄС у поточному сезоні наростив імпорт ріпаку на 77% – до 2,67 млн тонн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Більша частина цієї продукції має українське походження. Про це повідомляє Електронна зернова біржа Grain Trade.

Як зазначається, Україна з вирощених 3,3 млн тонн ріпаку може експортувати 2,8 млн тонн, з яких на початок листопада було відвантажено 2,55 млн тонн.

Загалом через посушливі умови під час сівби озимого ріпаку Євросоюз в поточному сезоні скоротить його виробництво, в порівнянні з попереднім МР на 3 млн тонн – до 17 млн тонн, що буде мінімумом за останні 13 років. Внаслідок цього, за оцінками USDA, ЄС збільшить імпорт ріпаку на 0,9 млн тонн – до 5,1 млн тонн.

З Канади може бути імпортовано 1-1,2 млн тонн. Проте навіть за низької ціни на канадську канолу на рівні $350/тонна та значного обсягу пропозицій, європейські виробники купуватимуть її обмежено через наявність гмо, оскільки продаж гмо-шроту на території ЄС заборонений, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що, попри прогнозований ще на початку сезону дефіцит ріпаку, ціни на нього на Euronext виросли за цей період лише на 5% – з 368 до 390 євро/тонна. А завдяки низькому курсу євро ціна в доларах майже відповідає минулорічному рівню.

Разом з тим, попри високі ціни на ріпак, європейські фермери зовсім несуттєво збільшили посівні площі під ріпаком, у порівнянні з попереднім сезоном, оскільки заборона на використання потрібних пестицидів не дозволяє отримувати гарний врожай ріпаку.

Натомість вітчизняні сільгоспвиробники скоротили площі під ріпаком на 0,2 млн га – до 1,1 млн га через нижчі, ніж торік, ціни на ріпак в Україні, попри їх зростання в ЄС, а також нові правила відшкодування ПДВ при експорті ріпаку у 2020 році, що зведе до мінімуму закупівлю трейдерами ріпаку за гривню та призведе до зниження цін, як це відбулося з цінами на сою, – повідомляють аналітики.

Нагадаємо, що з початку 2019/20 МР станом на 20 листопада Україна експортувала 141,1 тис. тонн борошна, що на 59,9 тис. тонн більше показника аналогічного періоду 2018 року (80,6 тис. тонн).

Новости по теме

| | | | |