На Миколаївщині фірма депутата облради Івануни здійснила рейдерське захоплення земель

25 ноября, 2019

У Миколаївській області в Доманівському районі розгорівся новий конфлікт відносно рейдерського захоплення земель за участі депутата Миколаївської обласної ради Ігоря Івануни. Про це інтернет-виданню «АгроЮг» повідомила Ірина Зоря, дружина голови СФГ «Орфей» Володимира Зорі, на землі якого зазіхає ніби-то новий орендар — ТОВ «Ніколь Агрозем».

За словами Ірини, у суботу, 23 листопада, на їхню земельну ділянку заїхав невідомий трактор та почав розорювати посіви озимої пшениці. На вимогу припинити зухвальство порушники не відреагували та продовжили зорювання землі.

Шкоди завдано на 20 га (4 паї). Власниками було викликано поліцію, яка прибула на місце близько 10 години ранку, але жодних дій вони не вчинили. О 16 годині вони покинули місце подій, а трактор продовжив роботи по знищенню озимих посівів.

Ситуація, звісно, жахлива, наші ділянки зареєстровані через речові права, кримінальна справа відкрита ще два місяці тому коли він (Ігор Івануна – ред.) приїздив на ділянки і почав бити колушки . На сьогоднішній день ніяких результатів по справі не має, поліція мовчить та бездіє, – розповіла Ірина.

Вона стверджує, що з серпня 2019 року Івануна здійснював агітацію серез людей в їх населеному пункті, щоб ті підписали з ним угоди. Також Ірина Зоря каже, що він возив людей по господарствам своїх друзів, видаючи їх за свої, таким чином «замилюючи» їм очі і запевняючи, який він гарний господар.

З нами ці люди працюють вже 17 років, ніколи не було конфліктів. Угоди у нас підписані з 2008 року, а потім продовжували додатковими угодами. Одна земельна ділянка була у нас зареєстрована в земельному відділі – там померла власниця паю, а на всі інші земельні ділянки у нас є право оренди. Він зареєстрував все через комунальних реєстраторів. Тому, звісно, коли приїхала поліція, вони стверджували, що мають законне право на цю землю,– наголосила дружина голови СФГ «Орфей».

Лише в неділю працівники господарства власноруч змогли випровадити зухвалих рейдерів з земельної ділянки.

В свою чергу Івануна виклав на своїй сторінці Fecebok відео в якому він спростовує всі обвинувачення в свою адресу та заявив, що його звинуватили у рейдерстві та поскаржився на тяжкість захисту інтересів жителів сіл. Далі він пообіцяв протягом тижня оприлюднити інформацію про інцидент з нападом на пайовиків більш докладніше.

Все, що озвучували по Доманівці, я думаю, в найближчі дні тижня ви побачите: певні заяви, опитування поліції. А в двох словах, сталося те, що в моїй практиці ще не було. Я не сильно, як бачите, сьогодні посміхаюся, оскільки фермер з Доманівки — Зоря, Зориха — її по-різному називають, найняла проти своїх пайовиків, як вони себе називають, добробати. Добробати виконали свою функцію, побили деяких людей. Ці люди написали відповідні заяви, вони знімуть побої, тому для цієї фермерши «Орфей» і «Алмаз» [два сельскохозяйтсвенних суспільства, де засновником і власником значиться Зоря Ірина Володимирівна, — ПН], я хочу сказати їй одне: шановний фермер, викликавши добробатов , які прийшли з війни, я розумію, що їм зараз, може, не чим зайнятися і це, може, їх хліб, але ви їх найняли, щоб вони били ваших пайовиків. Ці всі свідчення будуть, люди, вся область побачать. Просто, щоб ми не писали текст звичайні, це все буде зроблено. Тому, мені дуже шкода, що ви це зробили. Я вам скажу одне, що це початок кінця вашої діяльності як фермера, якщо ви ведете себе так по відношенню до своїх пайовикам, наймаючи найманців, – заявив Івануна.

Новости по теме

| | | |