«Треба йти в ногу з ринком»: експерт порадив українським аграріям налагодити комунікацію із трейдерами та покупцями

25 ноября, 2019

Сільгоспвиробникам України варто почати налагоджувати цивілізовані стосунки із трейдерами. На думку керівника департаменту «Маркетинг-аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяни Гетьман, важливо, щоб аграрії та трейдери підтримували один одного задля досягнення стабільних заробітків.

— Нашим українським аграріям потрібно готуватися до того, що бізнес стає більш професіональним, а трейдер так само як і фермер хоче мати стабільний заробіток. Тому потрібно налагоджувати ланцюги поставок: якщо фермер сам не продає продукцію, а працює через трейдера, то важливо налагоджувати цивілізовані стосунки. Вони повинні одне одного підтримувати, а у нас, на жаль, поки це відбувається дуже рідко, та ще й намагаються одне на одному заробити. Фермер повинен розуміти: якщо трейдер буде банкротом, то наступного року до нього по товар ніхто не приїде, – зауважує Гетьман.

Поза тим, вона також підкреслює важливість для українських аграріїв вміти правильно продавати свою продукцію. Для цього, на її думку, важливо своєчасно отримувати інформацію стосовно того, що відбувається на кінці ланцюга з покупцями.

— Всі учасники ланцюга отримують кошти лише після того, коли покупець придбає їх продукт. Вони повинні налагодити між собою комунікацію з питання, що потрібно покупцю. На сьогодні покупець дуже обізнаний, люди багато подорожують і бачать рівень маркетингу в інших країнах, тому наші покупці хочуть бачити на полицях наших магазинів якісні продукти як на європейських полицях. Потрібно розуміти, що треба йти в ногу з ринком та в якомусь сенсі підлаштовуватись під його тенденції, – підсумувала аналітик.

Новости по теме

| | | |