Аграрії Миколаївщини отримали рекордний врожай зернових

22 ноября, 2019

У поточному році миколаївські аграрії отримали рекордний врожай зернових культур – 3,2 млн тонн. Про це зазначили у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку області.

Агропромисловий комплекс Миколаївщини створює понад 25% валової доданої вартості економіки регіону та майже 5% валової доданої вартості економіки держави. Питома вага регіону в загальному обсязі виробництва валової продукції сільського господарства України – 4%.

Основними напрямами виробничої сільськогосподарської спеціалізації області є рослинництво, а саме вирощування зернових і технічних культур, овочів та винограду.

У галузевій структурі валової продукції сільського господарства рослинництву в середньому становить 80%, тваринництву належить лише 20%.

«Незважаючи на ризики ведення сільського господарства в нашій зоні, зоні степу, аграріями щорічно засівається понад 1,5 млн га земель. Це практично стовідсоткове використання орних земель, за винятком парових площ. А в ще зовсім недалекі часи, посівні площі ледь доходили до 800 тис га», – зауважують в Департаменті агропромислового розвитку.

Миколаївські аграрії цього року отримали рекордний врожай зернових культур – 3,2 млн тонн та майже 196 тис тонн ріпаку.

«Стабільно із року в рік валовий збір основної для нашої області технічної культури – соняшнику складає 1,0 млн тонн. Виробництво овочів відкритого ґрунту в усіх категоріях господарств склало 434,5 тис тонн, картоплі накопано 176,6 тис тонн. Загальне виробництво плодоягідної продукції склало 24,6 тис тонн, винограду – 24,1 тис тонн», – додають в повідомленні.

Нагадаємо, станом на 20 листопада українські аграрії провели збирання зернових та зернобобових культур в Україні на площі 14,9 млн га або 98% до прогнозу та зібрали 73,0 млн тонн зерна при середній врожайності 48,9 ц/га.

Новости по теме

| |