В Україні планують запустити електронні довіреності для боротьби з рейдерством

21 ноября, 2019

Кабінеті міністрів України планують запустити електронні довіреності, які повинні знизити рівень рейдерства. Про це у своєму Telegram повідомив радник в.о. голови СБУ Дмитро Дубілет.

Зазначається, що після запуску проекту, людина буде отримувати у нотаріуса довіреність як на стандартному паперовому бланку, так і у pdf-файлі з накладеним електронним підписом.

За словами Дубілета, файли з електронними підписами більш безпечні, оскільки частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей. Він також заявив, що для впровадження цієї технології вже все готово.

«Для впровадження цього рішення є все. У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах. Саме цим ми зараз з Мін’юстом і Нотаріальної палатою і займаємося», – повідомив Дубілет.

За його словами, законопроект про електронні дорученнях планують подати в найближчі тижні

«Я сподіваюся, що ми зможемо подати закон в Парламент у найближчі тижні. Як тільки закон буде прийнятий, електронні довіреності повинні запрацювати вже на наступний день», – написав він.

Новости по теме

| | | |