Овочі «борщового набору» почали дешевшати вперше за 4 роки

19 ноября, 2019

На ринку овочів «борщового набору» укріплюється тенденція до зниження ціни. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

За інформацією, просідання цін відбувається не лише за відношенням до попереднього місяця.

Аналітики оптового ринку «Шувар» помітили зниження середньої ціни на «борщ» в період з липня по жовтень вперше за останні 4 роки. Лідером за зниженням ціни є морква, тільки за один рік її середня вартість впала майже у 2 рази.  Винятком стала лише картопля, ціни на неї сьогодні є рекордно високими за всю історію незалежної України.

Зниження ціни на «борщ» в цьому сезону може бути пов’язане із збільшенням виробництва. У попередні 3 роки площі під овочами скорочувались і ціни, відповідно, зростали, – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

На думку експерта, на відміну від попередніх років зростання ціни у другій половині поточного сезону під питанням. Стабільно низькі  ціни протягом всього періоду зберігання внаслідок збільшення виробництва – це не нова ситуація для нашої країни. Наявна інфраструктура зі зберігання овочів  дозволяє повністю забезпечити внутрішній ринок місцевою продукцією

У попередні роки ціни на український «борщ» зростали переважно за рахунок  скорочення виробництва, а не за рахунок експорту. Експортувати «борщ» навіть стало складніше, фітосанітарні вимоги в сусідніх країнах стали більш жорсткими. В таких умовах навіть незначне збільшення виробництва може призвести до зниження ціни і саме це ми сьогодні бачимо, – додає Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар», станом на 18 листопада 2019 року на найбільшому в Західному регіоні оптовому ринку ОРСП «Шувар» овочі «борщового набору» пропонуються в 1,5-2 рази дешевше, ніж рік тому.  І тільки ціни на картоплю за рік зросли майже у 2 рази, хоча у листопаді картопля теж дешевшала.

Новости по теме

| | | |