В Україні очікується незначне зниження цін на сою – прогноз

16 ноября, 2019

В Україні ціни на сою останніми тижнями виросли завдяки активному експортному попиту. Внаслідок зниження врожайності та посівних площ виробництво сої, в порівнянні з минулим роком, зменшилось з 4,4 до 3,7 млн тонн. Про це повідомляє електронна зернова біржа Grain Trade.

Як зазначається, трейдери активно купують олійну за валютними контрактами, що збільшує темпи експорту та ціни в порту до $340-342/тонна на гмо-сою з протеїном 37%. Попри високий попит з боку Білорусі ціни попиту на сою без гмо з протеїном 39% не перевищують $345-350/тонна на кордоні України та Білорусі.

Читайже також: У Верховній Раді найближчим часом з’явиться законопроект про повернення відшкодування експортного ПДВ виробникам сої та ріпаку. Нардепи-автори пропонують внести зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

– Внаслідок низького попиту з боку переробників та зміцнення гривні закупівельні ціни на сою з доставкою на завод залишаються на рівні 8,5-9,1 тис. грн/тонна. Зниження світових цін найближчим часом зупинить зростання цін на сою в Україні та навіть призведе до незначного падіння, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим на світовому ринку бурхливе зростання цін на сою, що спостерігалося з початку сезону, змінилося падінням на тлі скорочення попиту з боку Китаю та невизначеності з грудневим раундом торговельних переговорів між США та Китаєм.

Нагадаємо, що у 2019 році площі під соєю зменшились на 8% (129,8 тис. га), порівняно з минулим роком, та на 20,7% (414,5 тис. га), порівняно з 2017 роком.

Новости по теме

| | | | |