Купувати землю через підставних осіб не вдасться – Милованов

13 ноября, 2019

Відкриття ринку землі дозволить зробити сферу земельних відносин, зокрема Держгеокадастр, більш прозорими. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Землю передають в оренду на 49 років за договорами емфітевзису. Лише за останні 2 роки під такі умови здано 460 тис. га землі! Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною, – написав міністр.

За його словами, ринок землі дозволить впровадити 10 інструментів прозорості, серед яких дерегуляція, анти-рейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка.

Наприклад, за допомогою супутникових зйомок та алгоритмів глибокого машинного навчання ми вже зробили інвентаризацію всіх земель та того, що на ній вирощують. Тепер не можна буде не платити податки чи обробляти землю отриману самозахватом, – наголосив він.

Як зазначив міністр, за останні 2 місяці Держгеокдастр «зробив за цей короткий час більше, ніж до цього було зроблено за 28 років».

Додані інформаційні шари водних охоронних зон, лісів, тощо. Відкриті дані наказів та погоджень. Я вірю, що прозорість – найкращі ліки проти корупції та неефективності, – підкреслив Милованов.

Він зупинився на найбільш спірному питанні – продажу землі іноземцям. Щодо цього триватиме перехідний період, вказує він.

Стосовно «страшилок» про іноземців. У проекті закону закладається перехідний період аж до 1 січня 2024 року – юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. А ми зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб, – написав Тимофій Милованов.

Новости по теме

| | | |