«Навіщо різати курку, яка несе золоті яйця»: держпідприємство на Миколаївщині виступає проти приватизації

13 ноября, 2019

Держава не має позбуватися підприємств, які є прибутковими. Такі держпідприємства не мають підлягати приватизації. Таку думку висловив Ігор Савченко, директор ДП «Зоряне», що на Первомайщині Миколаївської області.

Держпідприємство «Зоряне» засноване у 1927 році. Господарство обробляє 2,5 тис га землі, де займається бджільництвом та вирощуванням саджанців горіха. За словами директора підприємства, жодного року господарство не було збитковим.

«На нашому державному підприємстві на сьогоднішній день працює 160 чоловік. Середня заробітна плата складає більше 10 тис грн в місяць. Податкове навантаження на 1 га у нас майже найбільше у Первомайському районі. В нашому селі всі працюють на держпідприємстві. В людей немає паїв і ні в кого ніколи не виникало питання з цього приводу. У кожного була робота, заробітна плата, відпускні, працюючі пенсіонери отримували натуроплату в кінці року – зерно, ячмінь, пшеницю і т.д. Ми утримували повністю дорогу до села, дитячий садок, ФАПи, допомагали школам – утримували всю соціальну сферу», – розказав Савченко.

Він зауважив, що бажання влади передати держпідприємства в приватні руки шляхом продажу через аукціони, буде смертельним вироком для таких держпідприємств як «Зоряне».

«Ми це розуміємо, що ніхто з місцевих людей, які працюють на землі, не зможуть брати участь в аукціонах і викупити цю землю. Її куплять великі холдинги, господарі яких живуть в різних країнах, тільки не в Україні. Люди залишаться без роботи. А все, що було зроблено: лабораторії, посаджений сад, висаджені посадки, матеріали – все це буде нікому не потрібно, ніхто цим питанням займатися не буде. Їм треба тільки земля, соняшник, технічні культури і все, що дає прибуток», – стверджує директор ДП «Зоряне».

У разі примусової приватизації та відкриття ринку землі підприємство бачить для себе декілька варіантів подальшої роботи.

«Кращий варіант для нас би був – так як воно є на сьогоднішній день. Якщо ні, то тоді добре б було, якщо держава мала б право викупити землі і здавати їх в оренду. Ми б взяли цю землю в оренду і продовжували так само своїм колективом працювати по тематиці за якою давно працюємо. В іншому випадку ми бачимо такий вихід: розпаювати це господарство, не розпродати, а дати те, що людям належить, щоб кожна людина отримала свої земельні наділи. І це потрібно зробити перед відкриттям земельного ринку», – вважає Савченко.

Савченко зазначає, що держава не має позбавлятися тих підприємств, які є прибутковими. А рішення щодо приватизації мають прийматися індивідуально: представниками влади мають бути створені комісії, які будуть відвідувати такі підприємства та приймати подальше рішення.

«Можливо десь є державні підприємства, які неефективні та невигідні. У нас не було жодного року, щоб це було не вигідно для людей. І ніхто ніколи не ставив питання щодо розпайовки. Сьогодні люди схвильовані, тому що всі, хто мають землю, можуть продати її, і тоді ні землі, ні роботи завтра не буде. Що робити цим людям? До райцентру 30 км їхати, закордон у нас ніхто не їде. Ті, хто їздили, сказали, що в господарстві краще. Ми за те, щоб залишитися в державній власності. Щоб приїхали представники влади комісією, подивилися на державне підприємство, побачили, що воно працює: люди є, робота є, податки сплачуються, майже найкраще в районі. Тоді навіщо десь комусь продавати. Навіщо різати ту курку, яка сьогодні несе нормальні золоті яйця?», – наголосив Савченко.

Новости по теме

| | | | | |