З Херсонщини непридатні пестициди почали вивозити на утилізацію до Франції

8 ноября, 2019

З Херсонської області почали вивозити непридатні пестициди, що залишилися ще з радянських часів. Їх будуть утилізовувати у Франції. Всього планують вивезти 110 тонн пестицидів.

Спочатку вивозитимуть застарілі отрутохімікати, що знаходяться на складі агрофірми-радгоспу «Білозерський» (с. Дніпровське Білозерського району). Пестициди тут зберігають у металевих діжках на піддонах.

За словами директорки компанії-субпідрядника Sigmas ecology, що займається перезатаренням та завантаженням відходів, Катерини Ісаєвої, їх там знаходиться близько 60-65 т.

За словами представниці компанії-виконавця робіт Катерини Ісаєвої, розпочато перезатарювання пестицидів у біг-беги. Безпеку під час транспортування передбачено. Отрутохімікати перемістять у спеціальну тару, завантажать у машини та через Одеський морський порт доставлять до Франції, де їх утилізують у високотемпературних печах.

«Кошти виділені з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища. Гроші ми акумулювали з 2015 р. Були скептики, ті, що казали, давайте перезатарювати. Наша позиція, що єдиний шлях — це повна утилізація через транскордон на підприємствах в інших державах. Сьогодні ми можемо сказати, що більше 6 млн грн нам вдалося закумулювати, ми провели тендер, була обрана фірма-переможець, яка починає сьогодні роботу з перезатарення для подальшого вивезення пестицидів на утилізацію у Францію», – директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

Ще близько 44 т будуть вивозитися з відкритого майданчика в районі роз’їзду «Срочний», 504 км, на території Федорівської сільської ради.

Загалом на Херсонщині орієнтовно зберігаються 1880 тонн застарілих пестицидів. Для того, щоб повністю їх позбутися, відправивши на утилізацію, власних коштів в області не вистачить. Для утилізації пестицидів, які нині є на території області потрібно близько 150-160 млн гривень, розповів заступник голови облдержадміністрації Сергій Козир. Тому на Херсонщині сподіваються на співфінансування з екологічного загальнодержавного фонду.

«Всього до кінця року з Херсонської області вивезуть 110 тонн на загальну суму понад 6 млн грн», – зазначив Козир.

Зазаначається, що з 2012 року процедура їх вивезення була зупинена, але цьгоріч процес запущено знову.

Раніше повідомлялось, що у Херсонській області на потреби утилізації пестицидів з державного бюджету виділять 7,2 млн грн.

За матеріалами «Укрінформ» та прес-служби ХОДА

Новости по теме

| |