«Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці»: альтернативна дорога в Одеський порт буде платною

7 ноября, 2019

Альтернативна дорога в Одеський морський порт, під яку президент України Володимир Зеленський просив мера Одеси Геннадія Труханова виділити землю, буде платною. Про це заявив керівник державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, повідомляє УНІАН.

«Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці», – сказав чиновник.

Він зазначив, що зараз фахівці розробляють відповідну документацію, зокрема, для надання місцевій владі та отримання землі під будівництво дороги. Після того, як документи будуть готові і визначена сума, необхідна для реалізації проекту, держпідприємство зможе визначити так звану фінансову модель.

«Наші клієнти – портові стивідори, які використовують нашу інфраструктуру. У перспективі ми маємо вийти на те, що саме вони покривають витрати, пов’язані з утриманням естакади і нової дороги, яка буде від Об’їзної дороги до естакади. Тобто це все повинно лягати на собівартість портових операторів, а вони це будуть враховувати у своїх послугах. Це світова практика», – сказав Вецкаганс.

Він також повідомив, що в діючу естакаду порту приблизно за 10 років вкладено понад $100 млн, зараз її стан «втомилася» й вимагає певних інвестицій. За його словами, є й інші варіанти маршрутів до цієї естакаді. Всі вони будуть розглянуті, їх порівняють, в тому числі ціни, й про всі напрацювання повідомлять стивідорів.

Новости по теме

| |