Внаслідок зростання зарубіжних поставок м’яса птиці експорт м’ясопродукції за 9 місяців збільшився на 11%

7 ноября, 2019

У січні-вересні 2019 року експорт продукції м’ясної групи збільшився проти відповідного періоду 2018 року з $479 млн до $531 млн – майже на 11%, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, позитивні зрушення в експорті м’яса та субпродуктів пояснюються двома чинниками.

«По-перше, дається взнаки триваюча широка географічна диверсифікація та закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще у 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса та субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи та Азії», – пояснив експерт.

За дев’ять місяців 2019 року найбільше продукції цієї групи – $96 млн (18,1%) – імпортувала Саудівська Аравія, закупивши втричі більше української м’ясної продукції, ніж за січень-вересень 2018 року ($31 млн). Цього року ця азійська країна утримує перше місце серед основних імпортерів вітчизняного м’яса.

Нідерланди, які два роки поспіль очолювали рейтинг імпортерів продукції цієї групи, на другому місці (15,2%).

Значно менші закупки здійснюють Словаччина (8,9%), Білорусь (6,4%), Азербайджан (5,2%), Ірак (4,4%), ОАЕ (3,9%), Казахстан (3,5%) та Гонконг (3,3%).

«Загалом до названих країни експортується  понад 69% м’ясопродукції у грошовому обсязі», – поінформував науковець.

Він зазначив, що другим чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці. Дана тенденція позначилася ще 2017 року і зберігається досі.

За січень-вересень 2019 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 15% – з $381 млн торік до $439 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 244 тис. т до 303 тис. т.

«Таким чином, справджуються попередні прогнози науковців Інституту аграрної економіки про суттєве збільшення за результатами року обсягів експорту м’яса та субпродуктів»,  – підсумував Пугачов.

Новости по теме

| | | | | | |