АМПУ планує збудувати “власну” дорогу в Одеський порт

7 ноября, 2019

Адміністрація морських портів буде будувати свою дорогу в Одеський порт. Про це заявив керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс, повідомляє прес-служба АМПУ.

Керівник ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс заявив, що компанія обов’язково буде будувати альтернативну дорогу в Одеський морський порт. Ця дорога пройде в обхід майданчика компанії «Євротермінал», де вимагають оплати з кожної вантажівки. Однак, альтернативна дорога в Одеський морський порт також буде платною.

Зазначимо, раніше АМПУ запропонувало укласти договір сервітуту з ТОВ «Євротермінал», який мав би забезпечити безперешкодний в’їзд автотранспорту на територію Одеського морського порту.

На сьогоднішній день ми готуємо додаткову інформацію в розробці знаходиться попередній проект. Ми в цьому напрямку очікуємо підтримку і стивидоров. Для того щоб розробити попередній проект, треба не більш двох-трьох тижнів. Ми хочемо довести, в тому числі і місцевій владі, саме те, що цей альтернативний в’їзд технологічно і технічно ніяк не вплине на розвиток тих територій, через які він проходить, – заявив керівник ДП «АМПУ».

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов’язав Одеську міськраду забезпечити додатковий в’їзд на територію Одеського морського порту в обхід території ТОВ «Євротермінал». У свою чергу, Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) звернулася до стивідорних компаній Одеського морського порту з закликом об’єднати зусилля для вирішення проблеми безперешкодного проїзду автотранспорту і забезпечення вільного доступу вантажів на територію порту. Стивідори Одеського порту підтримали позицію АМЕУ щодо проїзду до порту.

Крім того, АМКУ оштрафував компанію «Євротермінал» на 5,37 млн ​​гривень і зобов’язав її забезпечити можливість заїзду в порт без вимоги до експедиторів платити за це. На проблему в’їзду в Одеський порт вже звернули увагу і зарубіжні інвестори. Світовий банк радить усунути таку ситуацію.

АМКУ в лютому 2017 року рекомендувала Одеській міськраді передбачити можливість заїзду вантажного автотранспорту на територію Одеського морпорту без використання послуг «Євротермінал».

У матеріалах АМКУ з посиланням на лист Одеської митниці від лютого 2016 говорилося, що за проїзд кожної вантажівки стягувалася плата в розмірі 19,5 доларів в гривні за курсом НБУ, а в іншому місці говорилося, що ціна проїзду становить 230 гривень, що еквівалентно 26 доларів за кожен в’їзд з правом перебування 24 години.

Новости по теме

| | | | |