Експерт спрогнозував подорожчання молочки, свинини та гречки

4 ноября, 2019

В Україні до кінця 2019 року окремі види молочних продуктів можуть подорожчати на 2%. У свою чергу, вартість свинини за кілограм зросте на 1-1,5 грн. А вартість гречки може зрости ще приблизно на 2 гривні. Такі прогнози озвучив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“На жаль, без зростання тут не обійтися. Але воно буде незначним… Думаю, ми будемо бачити десь, в середньому, зростання на 0,7-0,8% кожного місяця. За листопад-грудень ми побачимо десь півтора, а щодо окремих видів молочки можливо навіть на 2% зростання”, – сказав Дорошенко.

За його словами, вершкове масло може трохи швидше зростати у вартості.

“Можливо вершкове масло трошки швидше буде зростати, адже воно експортно орієнтоване. Якщо буде попит на українську продукцію за кордоном, то її будуть більше вивозити, що призведе до підвищення ціни”, – розповів Дорошенко.

Читайте також: «Європейські вимоги якості до молочної сировини призведуть до зменшення господарств, але збільшенню поголів’я в них».

Щодо вартості свинини, то до кінця поточного року ціна за кілограм зросте на 1-1,5 грн.

«Вартість гречки до кінця року буде зростати. Хоча наразі вона зробила досить швидкий стрибок вгору, тому, можливо, трохи призупиниться. Але все одно є потенціал для зростання ще приблизно на 2 гривні», – зазначив експерт.

За його словами, це через те, що її значно менше посіяли, але водночас не заборонили для імпорту з Росією.

«І тому ми бачимо, що якраз ціна російської гречки може збивати внутрішню ціну. Але наразі для зростання вартості є умови», – додав Дорошенко.

Нагадаємо, виробництво замороженої свинини в Україні зросло майже на третину.

За матеріалами УНН

Новости по теме

| | | | | | |