В Україні встановлена заборона на лов риби в зимувальних ямах

4 ноября, 2019

З першого листопада в переважній більшості областей України встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Про це повідомила прес-служба Держрибагентства.

«З 1 листопада 2019 року в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку нересту 2020 року, в деяких – до кінця зимового періоду», – йдеться у повідомленні.

До списку водойм, в яких забороняється ловити рибу в зимувальних ямах, входять водойми зі всіх областей України, окрім анексованого Криму.

«За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома – 425 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, білого амура – 255 грн, товстолобика – 255 грн, білизни (жереха) – 255 грн, рибця звичайного – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, підуста – 34 грн, плоскирки – 34 грн, карася – 17 грн тощо», – додали у відомстві.

Зазначається, що любительська риболовля дозволяється, але за межами зимувальних ям. Для цього потрібно застосовувати зимові вудки з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживними і живцевими снастями. Кількість гачків повинна не перевищувати п’яти у місцях загального користування і десяти на приватних платних територіях.

З інтерактивними картами зимувальних ям можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, на Херсонщині стався масовий мор риби.

Новости по теме

| | |