На Миколаївщині морський термінал EVT перевалив більше 1 млн тонн зернових

31 октября, 2019

Морський термінал ЕVТ, запущений в грудні минулого року, перевалив перший мільйон тонн сільгосппродукції на експорт. За станом на 31 жовтня цифра становить вже 1,2 млн тонн. Про це повідомляє прес-служба компанії.

З моменту відкриття через термінал були відвантажені пшениця, кукурудза, сорго, горох, ячмінь, рапс та соя. Технологічно термінал здатний працювати з усією зерновою групою, а також бобовими, олійними культурами та продуктами їх переробки.

Перший перевалений мільйон тонн така ж важлива подія в розвитку компанії, як і перша паля, забита для будівництва причалу, або перший клієнт. Вантажообіг зернового терміналу досяг мільйона тонн майже за 10 місяців роботи. При цьому перші шість проходили в тестовому режимі. Команда ЕVТ в короткий термін, в непростих умовах будівництва і налагодження процесів показала гідний результат, – наголосив директор «ЕВТ Грейн» Сергій Гунько.

За його словами, найскладнішим етапом у розвитку терміналу було побудувати інфраструктуру з нуля і створити акваторію з глибинами як у БДЛК.

Коли на термінал зайшло перше судно в грудні минулого року у нас було чотири силосу, причал, суднонавантажувальних машина. Через два місяці був готовий перший склад підлогового зберігання, а у вересні — другий. Будівництво тут не припиняється ні на хвилину. Обладнаний термінал тільки самою сучасною і потужною технікою. Якщо порівняти, що було рік тому і сьогодні, ви побачите масштабні зміни, – зазначив Гунько.

Зараз будівництво триває. На терміналі поетапно нарощують ємності зберігання, потужність залізничного приймання, закуповують перевантажувальну техніку і розширюють пропускну здатність для чого закупили другу суднонавантажувальну машину. У планах поетапне збільшення обороту вантажів в порту, щоб задовольнити потреби ринку. після запуску на повну потужність термінал зможе обробляти до 4 млн тонн вантажів на рік.

Нагадаємо, що у Маріупольському порту планують збільшити перевалку аграрних вантажів у 3,5 рази.

Новости по теме

| | | | | |