На Одещині створюють ягідно-садівнічій хаб

30 октября, 2019

Біляївська громада Одеської області збирається створити ягідно-садівничий хаб. Створення хаба дозволить в подальшому організувати або кооператив, або ж ягідний кластер. Про це повідомив Сергій Українець, директор компанії Greenland, яка входить в групу компаній TM FRUKTONA.

Даий інвестиційний проект у Біляївці передбачає вирощування ягід з наступною реалізацією в супермаркети Одеси і в цілому по Україні. Пізніше – створення комплексу післязбиральної доробки (охолодження і короткострокове зберігання ягід). Наступний етап – закладка кісточкових культур (черешня, персики, абрикос).

«Створення хабу дозволить в подальшому створити або кооператив, або ягідний кластер. Хаб – це місце, де люди зможуть отримати знання, досвід, ідеї, як перетворити неприбуткове сільське господарство в діючий агробізнес», – зазначає Українець.

Ідея полягає в тому, що підприємство на орендованих землях – у відкритому грунті і в закритих тунелях – буде вирощувати ягоди і дерева.

“Саме садівництво, ягідництво грає ключову роль в агробізнесі. Тому що це продукт з доданою вартістю для бюджету. На полях із зерновими культурами в тисячі гектар може працювати 4-5 людей протягом 2-3 місяців. У мене на одному гектарі працює 8-15 людей 8-9 місяців на рік”, – розповів директор компанії Greenland.

Перші висадки суниці плануються в 2020 році, восени вже почали готувати грунт, зайнялися підключенням всіх мереж, електрики, поливу і т. п. Роботу розпочато.

Їх саджанці планують також роздавати людям (або продавати за символічну плату) разом зі знанням про те, як зібрати максимальний урожай. Йдеться про сівозміну, систему захисту, полив тощо. Підприємство має виробничі потужності для переробки, тому буде постійним покупцем готової сировини від фермерів і домашніх господарств.

Компанія TM FRUKTONA позиціонує себе як підприємство, що спеціалізується на вирощуванні, збиранні, переробці та продажу свіжих і заморожених ягід, фруктів та овочів. На пiдприємствi встановлено високотехнологічним обладнанням, є міжнародні сертифікати, в тому числі органічні. Підприємство має повний цикл виробництва – від вирощування сировини до продажу готової продукції. Свіжу відбіркову ягоду продають до мережевих супермаркетів. FRUKTONA є постачальником супермаркетів групи Fozzy, АШАН, МЕТРО, Таврія В, Новус, Good Wine. Йде ягода також на експорт. Частина продукції йде на заморозку. Для цього є спеціальне обладнання. Нещодавно підприємство освоїло ще один напрямок – робить соки прямого віджиму.

У компанії зазначають, що якщо будуть достатні обсяги в Біляївці, тут планують побудувати спеціальні плодосховищах низьких температур.

За матеріалами EastFruit

Новости по теме

| | | | | | |