Пасічники півдня України з’їхались у Миколаїв на дводенну конференцію ФОТОРЕПОРТАЖ

29 октября, 2019

26 та 27 жовтня у Миколаєві пройшла дводенна конференція професійних пасічників «Золота пасіка 3.0». У заході прийняли участь більше 150 пасічників півдня України. Понад 10 спікерів з усієї України та із-за кордону розкривали головні аспекти та нюанси медового бізнесу. Захід відбувся за сприянням БФ «Ласка» та «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва» (UHBDP), повідомляє інтернет-видання «АгроЮг».

У ході конференції було обговорено найактуальніші питання в бджільництві: світові тренди, підвищення рентабельності господарств, питання потравки бджіл, механізація на промисловій пасіці, секрети матковивідної справи, подвійна вигода від висадки медоносних культур та багато іншого. Також на заході своїм досвідом поділилися бджолярі з Білорусії та США.

«Бджільництво переживає кризу своєї галузі. Тому ми потребуємо нових знань, нових підходів, нових бачень. І на таких заходах ми можемо про ці підходи дізнатися, щоб потім застосовувати на своїх пасіках», – зазначив голова Спілки пасічників Миколаївської області Андрій Галдін.

Андрій Галдін, голова Спілки пасічників Миколаївської області

Михайло Геращенко, професійний бджоляр та матковод із Білорусії, поділився із присутніми історією своєї пасіки, секретами успіху та річним циклом бджільництва.

Михайло Геращенко, професійний бджоляр та матковод

Читайте також: «З 2020 року українська “Медова біржа” розпочне свою роботу в Європі».

Сергій Трапезун, керівник кооперативу «Подільський бджоляр», розказав бджолярам про свій досвід кооперації в бджільництві та усіх ї перевагах.

«Кооперація – це безліч переваг, але за умови, що у колективі є довіра. Ми разом закупаємо потрібні у виробництві речі, на чому економимо. Так, кооператив орендував за 1 грн. столярний цех і тепер будь-який член кооперативу може зробити собі вулики. Кооперувались і для продажів. На цьому ми також виграли. У кооперативі ніхто нікого ні до чого не примушує, кожний член вирішує, що йому треба, а що ні», – поділився Трапезун.

Сергій Трапезун, керівник кооперативу «Подільський бджоляр»

Науковці Михайло Федорчук та Олег Коваленко порекомендували бджолярам звернути увагу на ряд медоносних культур. Адже правильний висів таких рослин забезпечить пасічників добрим врожаєм меду протягом всього медозбору та зменшить безвзятковий період.

Читайте також: «Майже 80% видів меду здатні побороти шкідливі бактерії в організмі».

«Більшість бджолярів хочуть мати комерційну пасіку. І головне завдання – заробляти. Бджоляр хороший, матки хороші, а ось мед дешевий. Тому перше, що варто знати про комерційне бджільництво – це, насамперед, математика», – висловив свою думку Сергій Молитвенник, розробник і виробник продукції з прополісу, а також колишній власник пасіки в США.

Сергій Молитвенник, розробник і виробник продукції з прополісу

Він вважає, що для того, щоб розвити комерційну пасіку, то бджільництво має бути, насамперед, не хобі або улюбленою справою, а бізнесом, де мають прийматися виважені рішення.

На другий день конференції усі бажаючі мали змогу відвідати промислову пасіку Сергія Андрієнка, який вже протягом 25 років  займається бджільництвом. Унікальність пасіки полягає у тому, що господарство займається не лише бджолами, а виготовленням усіх медопродуктів.

«Ми займаємося виробництвом продуктів апітерапії: маточне молочко, трутневий гомогенат, настоянки воскової молі, настоянки з підмору, настоянки з статевозрілого трутня, настоянка прополісу. Ми під замовлення свічки людям робимо, мазі, креми. Все, що від бджоли можна взяти, у нас є все», – розказав Андрієнко.

Варто відзначити, що дана конференція проходить у Миколаєві втретє. І традиційно усі учасники мали змогу ознайомитись з виставкою, на якій була представлена разноманітна продукція з меду, обладнання для бджолярів, біопрепарати та бігато іншого.

Нагадаємо, кількість сфальсифікованого меду у світі збільшується, що впливає на його вартість.

Другий день медової конференції

Новости по теме

| | | | | | | | | | | | | |