830 тис українців можуть залишитися без свинини через АЧС – експерт

28 октября, 2019

Один з найбільших викликів для українського свинарства – це АЧС. З 2012-го року від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Про це повідомила Оксана Юрченко, президент АСУ.

Якщо ми говоримо про 2019-й рік, то нині поголів’я свиноматок у промисловому секторі налічує 220 тис. голів, близько 7 тис. свиноматок у галузі знищили внаслідок африканської чуми свиней. Тобто, можна сказати, що цього року ми свій дефіцит на 3% збільшили, – зауважила Оксана Юрченко.

Загалом, починаючи від першого спалаху АЧС в країні у 2012-му році, від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Внаслідок спалахів, у промисловому секторі знищили близько 300 тис. голів.

Читайте також: З початку року в Україні виявили майже півсотні спалахів АЧС.

У період січень-вересень 2019 року на території 18 областей виявлено 47 випадків захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) (31 випадок — серед домашніх тварин, 10 — в дикій фауні та 6 — інфіковані обʼєкти), що на 79 випадків менше порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

У випадку, якщо ці підприємства не відновлять роботу, позитивний прогноз щодо ситуації в галузі — не справдився. Внаслідок цього виробництво свинини у наступному році зменшиться близько на 25 тис. тонн. Якщо цього не компенсуватиме розвиток інших господарств, можна прогнозувати, що у наступному році 830 тис. споживачів, або населення 2-х областей, може залишитися без свинини, –  додала президент АСУ.

Нагадаємо, що свинарі можуть перестати повідомляти про АЧС через встановлення ПДВ на знищення поголів’я.

Новости по теме

| | |