Ліквідація ПАТ «Аграрний фонд» – це додаткові 5 млрд гривень витрат для бюджету, – аграрії

28 октября, 2019

Українські аграрії звернулися до міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованову в зв’язку з його заявою про ймовірну ліквідацію ПАТ «Аграрний фонд». Про це повідомляє прес-служба «Аграрного фонду».

Ми, фермери, які вже п’ять років отримуємо кредитну підтримку від нашого шанованого партнера, як ніхто знаємо, яку важливу роль відіграють 5 млрд гривень для всієї сільськогосподарської галузі. Сподіваємося, пане міністре, на ваше мудре державницьке рішення. Адже в разі пропонованої вами ліквідації Аграрного фонду, або українське село наступної весни не посіється, або ви мусите закласти в Державний бюджет України «зайві» 5 млрд гривень для кредитної підтримки села. Наскільки нам відомо, в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», такої суми не передбачено, – зазначається в зверненні аграріїв..

Фермери згадують у своєму зверненні до Міністра складний 2015 рік, коли кожну другу гривню агрокредитів через банківську кризу в країні надавав саме Аграрний фонд:

Ми добре пам’ятаємо 2015 рік, коли через важку кризу, спричинену війною, банки майже не кредитували агровиробників. Якби не робота Аграрного фонду, що надав майже кожну другу гривню кредитної підтримки аграріям – Україна могла б і не посіятися тієї весни. І не зібрати врожаю. Сьогодні жоден банк не кредитує фермерів, що сіють хліб у прифронтових районах Луганської та Донецької областей. Це робить лише ПАТ «Аграрний фонд», продовжуючи виконувати свою важку, але таку необхідну для хліборобів місію!, – інформували міністра Милованова українські фермери-партнери «Аграрного фонду».

Наприкінці звернення фермери наголошують, що чекають на публічне спростування заяви про ліквідацію держпідприємства, інакше погрожують прийти до Кабінету Міністрів «з вилами»:

Дуже сподіваємося на вашу мудрість та чекаємо на таку саму публічну заяву з Вашого  боку про відміну Вашого рішення. Бо дуже не хотілося б іти до Києва з вилами, та як то кажуть в народі, «на пальцях» пояснювати вам, до якого горя в скількох українських селах та родинах фермерів-хліборобів воно може призвести!, — йдеться у заяві 300 українських фермерів-партнерів Аграрного фонду.

Нагадаємо, що через відсутність опадів озимі зернові на Півдні під загрозою.

 

Новости по теме

| | |