До кінця 2021 року «Укрзалізницю» розділять на 3 частини

25 октября, 2019

«Укрзалізниця» планує завершити поділ на 3 операторів – вантажного, пасажирського та інфраструктурного – до кінця 2021 року. Про це заявив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики УЗ Антон Саболевський під час дебатів «Державні інфраструктурні монополії: залишити не можна приватизувати», передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо говорити щодо термінів: ми розглядаємо це після закінчення двох років. До кінця 2021 року — виділення окремих юросіб за цими напрямками. Але тут все питання в тому, наскільки ефективно нам вдасться спрацювати з державою в частині вирішення проблемних питань на шляху до цього поділу», – сказав він.

Читайте також: «Мінінфраструктури хоче повернути контроль над Укрзалізницею».

За словами Саболевського, правління компанії підтримує ідею її подальшого розвитку як холдингу, який після поділу володітиме трьома компаніями (вантажоперевезення, пасажироперевезення, інфраструктура), як це реалізовано у Польщі, Франції та Німеччині.

Зазначимо, Президент Володимир Зеленський на початку вересня доручив Кабміну до кінця 2019 року підготувати план реструктуризації АТ «Укрзалізниця». Відповідальними за підготовку плану призначили прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Кабмін має намір у найближчі п’ять років здійснити IPO для «Укрзалізниці».

Нагадаємо, «Укрзалізниця» готується до запуску приватної тяги.

Новости по теме

| | |