В Україні можуть запустити дві програми держпідтримки аграріїв

22 октября, 2019

В 2020 році в Україні можуть бути запущені дві програми державної підтримки агропромислового комплексу, перша з яких полягатиме в наданні доступу сільгоспвиробників до банків, а друга – в здешевленні відсоткових ставок за кредитами. Про це повідомив керівник Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на брифінгу в Києві.

«Щонайменше дві програми, потенційно. Перша програма – це компенсація відсотків. Просто буде менший відсоток. Частину відсоткової ставки компенсуватиме держава, платник податків, тобто, вся держава», – сказав Милованов.

Другою формою підтримки, за словами міністра, може стати так званий partial guarantee fund (Фонд часткового гарантування — УНІАН), який буде спрямований на те, щоб відкрити доступ до вкладів сільгоспвиробників, які тривалий час працювали в тіні або не працювали взагалі.

«Податки – це не самоціль, це наслідок. Нам необхідно, щоб економіка існувала. Я за те, щоб розвивалася економіка. Тому таких людей необхідно підтримати. Банки боятимуться давати їм гроші. Для цього створюється фонд, який гарантує, це як страхова компанія, що ця людина, вона фермер, але якщо вона не повернула гроші, ми страхуємо це і повертаємо з цього фонду», – пояснив Милованов.

Таким чином, зазначив міністр, наступного року буде дві програми, одна з яких надає доступ до банків, а друга – компенсує відсоткові ставки.

Крім того, додав Милованов, можливі також варіанти надання відтермінування сільгоспвиробникам, які захочуть купити державну землю сільгосппризначення, а також надання грантів.

Новости по теме

| | | | | |