Гетманцев анонсував зміни до правил зберігання пального для аграріїв

22 октября, 2019

Законопроект про заміну ліцензування зберігання палива на декларування буде зареєстрований у Верховній Раді на цьому тижні. Про це повідомив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на зустрічі з бізнесом в Торгово-промисловій палаті України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сам законопроект буде найближчим часом. Ми припускали внести ці норми як правки до законопроектів №1210 і №1209, але вони затрималися з прийняттям. Тому, швидше за все, ми зареєструємо окремий законопроект на цьому тижні, текст ви зможете побачити», – сказав Гетманцев.

Він пояснив, що профільний комітет вважає недосконалою систему з адміністрування палива, яка працює 1 липня 2019 року.

Читайте також: «Виробників пального зобов’яжуть додавати до бензину 7% біоетанолу».

Як нагадав глава профільного комітету, проблеми з оформленням ліцензій на зберігання палива виникли у аграріїв, транспортних і промислових підприємств, які не реалізують паливо, а використовують його для своїх целей.

«Завдання системи – повністю охопити весь оборот палива в державі. Передбачалося, що всі, хто використовує визначений законом обсяг палива, повинні зареєструвати склади і подавати звіти. Але якщо ми виведемо якусь галузь з системи, її можна скасовувати, вона працювати не буде. Однак ми почули проблеми аграріїв і промисловості, що отримання ліцензії на склади і збір документів для цього по своїй складності пов’язаний з введенням в експлуатацію цих складів», – зазначив Гетманцев.

Читайте також: «На ринку пального продаж нелегального зрідженого газу займає 60%», – Южаніна пояснила необхідність аграріям звітувати про викорисатння пального.

Таким чином робоча група прийшла до компромісного варіанту – ввести деклараційний принцип.

«Тобто коли підприємство повідомляє податкову про наявність відповідної ємності і служба ставить її на облік», – пояснив нардеп.

Нагадаємо, на зберігання пального видано 780 ліцензій.

Новости по теме

| | | | |